Výherné automaty a ich päť negatívnych stránok

Výherné automaty a ich päť negatívnych stránok

Výherné automaty patria medzi najobľúbenejšie hry medzi milovníkmi hazardu. No nie je všetko len ružové. Sloty prinášajú aj nevýhody, toto je päť najzásadnejších.

Výherné automaty a ich päť negatívnych stránok

Vysoká volatilita

Volatilita určuje, ako často budete získavať krátkodobé výhry v hazardných hrách. Nízka volatilita naznačuje, že tok výhier bude stabilnejší. Vysoká volatilita, naopak, naznačuje, že výhry budú sporadické. Preto na výherné automaty ani nemožno uplatniť racionálny bankroll manažment.

Nižšia návratnosť stávok

Hodnota RTP vyjadruje v % návratnosť stávok. Niektoré výherné automaty majú skvelú hodnotu RTP, väčšina priemernú a niektoré mizernú. Online automaty majú návratnosť priemerne 95-96 %, čo je omnoho menej, ako majú iné hazardné hry. Návratnosť klesá na 92-95 % pri slotoch v kamenných herniach.

Náročnosť na bankroll

Kombinácia predošlých dvoch faktorov – vysokej volatility a nižšej RTP zvyšuje náročnosť na váš bankroll, resp. kapitál. Výherné automaty vás jednoducho pripravia o peniaze rýchlejšie, ako ktorákoľvek iná hazardná hra.

Nemožnosť aplikovania stratégie

Pri výherných slotoch ide výlučne o prvok náhody. Žiadna stratégia či taktika sa uplatniť nedá. Na rozdiel od športového stávkovania, blackjacku, rulety či pokru. Samozrejme, je možné vyberať si výherné automaty s najvyššou mierou RTP a podobne, no nie je to stratégia v pravom zmysle slova.

Vysoká návykovosť

Prehry maskované ako výhry, to je pri slotoch bežný jav. To je jeden z aspektov, ktorý prispieva k vysokej návykovosti hracích automatov. Navyše je tu aspekt zvaný „slots trance“ alebo stav, ktorý vzniká z typických animácií, svetiel a zvukových efektov.

Ak vás zaujíma päť pozitívnych stránok výherných automatov, dočítate sa o nich TU.