Variabilné RTP slotov v jednotlivých kasínach: Prečo je to veľký problém pre hráčov?

Variabilné RTP slotov v jednotlivých kasínach: Prečo je to veľký problém pre hráčov?

Preč sú časy, kedy výherný automat mal rovnakú hodnotu RTP vo všetkých kasínach. Prečo majú teraz rovnaké sloty v rozličných kasínach variabilné RTP? A prečo je to problém pre hráčov?

Dlhé roky väčšina vývojárov vydávalo výherné automaty s jedinou hodnotou RTP a nedovolila kasínam meniť ich. V súčasnosti však čoraz viac výrobcov slotov poskytuje kasínam flexibilitu a umožňuje im vybrať si pri rovnakej hre rôzne hodnoty RTP.

Výsledkom je, že hráči môžu nájsť rovnaký slot, ale s inou hodnotou RTP v rozličných kasínach. Tento trend sa však stáva pre hráčov veľkým problémom.

Variabilné RTP znamená, že priemerné percento výplaty sa v jednotlivých kasínach pri rovnakej hre líši. Určitý výherný automat môže mať priemernú návratnosť stávok 96,5 % v jednom kasíne a 95 % v inom.

Niektorí vývojári poskytujú kasínam pri svojich hrách zoznam RTP, z ktorých si môžu ľubovoľne vybrať. Počet možností sa líši v závislosti od vývojára slotov, ale vo všeobecnosti to bývaj 3-5 rozličných možností RTP.

V minulosti bolo bežným javom, keď v kamenných herniach mali rovnaké sloty rozličné hodnoty RTP. V súčasnosti čoraz viac onlin kasín prichádza s týmto trendom. Vzhľadom na počet vývojárov, ktoré idú týmto smerom sa dá očakávať, že ich bude pribúdať čoraz viac.

Prečo je variabilné RTP problém z pohľadu hráčov?

Dôvod je úplne jednoduchý. Keď bola stanovená len jedna hodnota RTP, tak bola vyššia. Teraz ponúkajú vývojári kasínam päť možností, ale všetky sú nižšie ako pôvodné hodnoty.

Ako s tým účinne bojovať?

Našťastie však existuje niekoľko „zbraní“, ako s týmto problémom účinne bojovať.

Skontrolujte si RTP konkrétnej hry na oficiálnej stránke výrobcu. Samozrejme, nie všetci tieto hodnoty uvádzajú, tak tým sa radšej skúste vyhýbať.

Vyhýbajte sa kasínam, ktoré si vyberajú nižšie hodnoty RTP. Za predpokladu, že hráte sloty vo viacerých kasínach, veľmi ľahko zistíte, že pri niektorých hrách určité kasíno zásadne prináša nižšie hodnoty RTP.

Prečítajte si recenzie výherných automatov. Najlepšie stránky s recenziami slotov uvádzajú, kedy má výherný automat variabilné hodnoty RTP v rozličných kasínach.

Vyhýbajte sa vývojárom, ktorí ponúkajú kasínam možnosť výberu z viacerých možností RTP. Väčšinou tieto hodnoty začínajú na 96 % a pohybujú sa smerom nadol.