V prestrojení za starého muža ukradol v kasíne 125 000 USD

V prestrojení za starého muža ukradol v kasíne 125 000 USD

Kasína sú nielen miestami zábavy, uvoľnenia a hazardu. Ale  často tiež terčom podvodníkov či zlodejov. V prestrojení za starého muža ukradol v kasíne 125 000 USD!

Muž z Michiganu v prestrojení za starého muža ukradol v kasíne z „cash kioskov“ 125 000 amerických dolárov. Federálny súd v Detroite ho uznal vinným.

56-ročný John Christopher Colletti medzi 26. aprílom 2019 a 12. marcom 2020 v kasínach v Michigane a Kansase ukradol z „cash kioskov“ značné finančné čiastky s použitím latexových a silikónových masiek, ktorými sa maskoval za starého muža.

Colletti sa po prvý raz objavil na radare orgánov činných v trestnom konaní v roku 2019, keď kasíno MGM Grand v Detroite informovalo, že len v apríli a máji toho roku sa desať jeho zákazníkov stalo obeťou krádeže identity.

Pri prezeraní bezpečnostných záznamov vyšetrovatelia identifikovali podozrivého, ktorý uskutočňoval výbery v kasínach v okolí Detroitu. Vyzeral, že má na sebe masku staršieho muža s rôznymi čiapkami, okuliarmi alebo chirurgickými maskami.

23. mája 2019, po výbere 30 000 dolárov z MGM Grand, Colletti si privolal taxík do Greektownu, kde ho registrovali bezpečnostné kamery pred reštauráciou Pegasus Taverna na ulici Monroe.

Tam zamieril na toaletu, kde sa vyzliekol z prestrojenia. Keď sa znovu objavil, vyšetrovatelia prvýkrát videli skutočnú tvár podozrivého.

Kradol v prestrojení za starého muža v kasíne, hrozí mu až 20 rokov väzenia

Ďalej sa Colletti objavil v kasíne Prairie Band v rezervácii Prairie Band of Potawatomi v Kansase. Po výbere 20 000 dolárov mu bolo povedané, aby išiel nahlásiť svoje rodné číslo, pretože išlo o veľkú transakciu.

Namiesto toho šiel Colletti na toaletu, aby odstránil svoje maskovanie. Krátko nato sa vynoril a smeroval k východu so znateľnou vydutinou – maskou – v prednej časti nohavíc. Bezpečnostná služba našla na toalete oblečenie, chodítko, hotovosť 11 000 dolárov a dva falošné vodičské preukazy.

Colletti bol krátko nato zatknutý. Spoločnosť Global Payments prevzala stratu v mene obetí.

V rámci svojej dohody o vine a treste sa zaviazal spoločnosti zaplatiť celých 125 740 dolárov. Súd ho čaká 7. júla a hrozí mu až 20 rokov väzenia.

„John Colletti ukradol totožnosť desiatok nevinných ľudí a zatiahol ich všetkých do svojej zločineckej schémy,“ uviedol Timothy Waters, osobitný zástupca FBI v Detroite. „Dopady krádeže identity sú pre obete vážne a ďalekosiahle a FBI bude tvrdo pracovať na tom, aby zabezpečila, že každý, kto sa dopustí tohto typu konania, bude niesť zodpovednosť.“