V ohrození zdravie aj vzťahy: Byť úspešný hazardný hráč nie je med lízať, toto sú 3 dôvody

V ohrození zdravie aj vzťahy: Byť úspešný hazardný hráč nie je med lízať, toto sú 3 dôvody

Na prvý pohľad sa môže zdať, že byť úspešný hazardný hráč je fantastické. Nie je to však žiadny med lízať a toto sú 3 dôvody, ktoré ťa o tom presvedčia!

Byť úspešný hazardný hráč nie je prechádzka ružovým sadom, toto sú 3 dôvody prečo

Mnoho úspešných hráčov zanedbáva svoje zdravie

Nedostatok spánku, priveľa stresu a nezdravá strava. Nezriedka sa k tomu pridávajú drogy, alkohol či cigarety. Doslova vražedná kombinácia a veľmi nebezpečný životný štýl, ktorý sprevádza mnohých hazardných hráčov. Aj z radov tých najúspešnejších. Málo pohybu, hodiny strávené v zadymených kasínach,… To zrovna neznie ako príručka na dlhý a šťastný život.

Vzťahy v ohrození

Úspešný hazardný hráč sa častokrát stretáva s problémami vo vzťahu. Nie každá partnerka dokáže tolerovať, že veľké finančné čiastky sú každý mesiac určené na hazard. Napriek tomu, že to prináša úspech, stále je to len hazard. Veľké časové vyťaženie, občas nervozita, stres z rizika a prehier, časté hranie v noci. To všetko si vyberá svoju daň nielen na zdraví, ale ja na vzťahoch hazardných hráčov.

Nie je to až taká zábava

Mnohí si pomyslia, že úspešný hazardný hráč musí mať život gombičku. Zarába obrovské peniaze, navyše sa výborne zabáva… Nič nie je vzdialenejšie od pravdy ako toto tvrdenie. Prečo? No zamyslite sa. Profesionálny hráč musí vyhrať na hazarde dostatočné množstvo peňazí, aby dokázal pokryť bežné výdavky ako napríklad bývanie, strava, auto, telefón, školné a podobne. Vieš si predstaviť ten enormný tlak, ktorý prináša profesia hazardného hráča na plný úväzok? Ide o živobytie, radosť z hry ide na vedľajšiu koľaj.