Užitočné tipy na výber stola v kasíne

Užitočné tipy na výber stola v kasíne

Výber stola v kasíne nemusí byť tak jednoduchou záležitosťou, ako to na prvý pohľad vyzerá. Preto prinášame niekoľko užitočných tipov, ako na to!

Postup nákupu žetónov

Prvá vec, ktorú pri príchode do kasína potrebujete zistiť je, ako funguje nákup žetónov. Či ich musíte nakupovať na pokladni alebo máte možnosť kupovať žetóny priamo pri stole. Zistiť to môžete pozorovaním ostatných hráčov alebo sa jednoducho opýtate. Bonusový tip: Máte právo požiadať pri nákupe žetónov o vami požadovanú nominálnu hodnotu. Je rozdiel, či dostanete žetóny za 100 € rozložené do štyroch žetónov za 25 € alebo dvadsať žetónov v hodnote 5 €.

Rozloženie hier v kasíne

Viete, ako nakúpiť žetóny a teraz nasleduje samotný výber stola v kasíne. Musíte zmapovať rozloženie hier v kasíne a to môže byť realizované niekoľkými spôsobmi. Niektoré kasína umiestňujú hry rovnakého typu do jednej oblasti, iné zas umiestňujú hry k sebe podľa výšky buy-inov. Aké hry sa kde v kasíne nachádzajú zistíte buď pozorovaním toho, čo hrajú ostatní hráči alebo na nápisoch na stoloch.

Úroveň buy-inov

Keď nájdete hry, ktoré chcete hrať, tak následne potrebujete zistiť úroveň buy-inov (vstupného). Stoly majú zvyčajne štítky s minimálnymi a maximálnymi výškami stávok. Úroveň buy-inov hľadajte na základe vášho bankrollu, teda peňazí, ktoré máte na hranie v kasíne vyhradené.

Výber stola v kasíne – konkrétneho

V tomto prípade musíte zohľadniť niekoľko základných aspektov: dostupnosť (resp. voľné miesto pri stole), hluk pri stole, typy hráčov pri stole a variácie hry. Na základe vlastných preferencií si vyberiete, či chcete hrať pri stole plnom ľudí, kde hra plynie pomalšie alebo chcete hrať pri prázdnom stole, kde ruky odohráte rýchlejšie (a rýchlejšie môžete aj strácať peniaze).

Výber stola v kasíne záleží aj od toho, či ste radi v centre hlavného ruchu alebo potrebujete na svoje sústredenie ticho a kľud. Ak hľadáte relax, tak si nevyberiete stoly s mladými, opitými a zabávajúcimi sa ľuďmi. Tiež nechcete sedieť pri stole s nevrlými, frfľajúcimi hráčmi alebo dokonca agresívnymi.

Pokiaľ vidíte v hľadaní správneho stola v kasíne veľký problém, môžete uprednostniť hru v online kasíne z pohodlia vlastného domova.