Trpké priznanie českej futbalovej legendy: Prepadol som kasínu!

Trpké priznanie českej futbalovej legendy: Prepadol som kasínu!

Trpké priznanie českej futbalovej legendy Ladislava Vízeka, ktorý otvorene prehovoril o tom, ako prepadol kasínu a hazardnej zábave.

Začalo to nevinne. Pri typických kartových hrách so spoluhráčmi.

Ladislav Vízek ale začal práve v týchto chvíľach prepadať hazardu.

Priznanie českej futbalovej legendy: Vízek spomínal, ako prepadol hazardu!

„To bolo obdobie, keď sme sa do kariet zbláznili a tých bláznov sa nás tam zišlo viac: Kroupa, Panenka, Dobiáš a Vízek. To bola štvorka, ktorá ´řádila´ v nároďáku aj s kartami,“ hovoril otvorene olympijský víťaz z roku 1980 a česká futbalová legenda v relácii 13. komnata na ČT1.

Koniec športovej kariéry je pre väčšinu športovcov veľmi náročný. Vízek si otvoril krčmu, no zárobky z tohto biznisu „sypal“ do hazardu.

„Po zavrení krčmy som si požičal z vlastného a išiel na ruletu. Do kasína sme chodili aj každú sobotu,“ opisoval. Priznáva, že za noc prehral pokojne aj pár desiatok tisíc korún.

„Ale hovoríme len o prehrách. Pritom som raz vyhral taký balík peňazí, že museli ten stôl uzavrieť. Proste sme ho porazili!“

Priznáva, že čaru hazardu dokonale podľahol. No včas si dokázal uvedomiť, že dlhodobo vyhrávať nebude.

„Trošku som tomu prepadol, pretože ma to strašne bavilo. Ale bolo to nebezpené. Vedel som, že si musím dať pozor. Nakoniec som si to uvedomil a vypustil som ruletu zo svojho života.“

Ale záľuba v hazarde a kartových hrách ho napriek tomu neopustila. S kamarátmi si chodí pravidelne zahrať obľúbený mariáš.

„To už je ale len taká vášeň. Keď sa veľmi nedarí, tak prehrám tri tisícky, to ma nezabije. A môžem prisahať, že veľký hazard už ma nedoženie!,“ zastrája sa Ladislav Vízek.