Triky, aby hráči neprestávali hrať výherné automaty (1.)

Triky, aby hráči neprestávali hrať výherné automaty (1.)

Výrobcovia či kasína majú v zásobe niekoľko zaujímavých trikov, ako docieliť, aby hráči neprestali hrať výherné automaty.

Triky, aby hráči neprestávali hrať výherné automaty

Takmer víťazný spin (roztočenie)

Jedno políčko vám chýbalo k obrovskej výhre. Ruku na srdce, koľkokrát ste zažili rovnaký scenár pri hraní na výherných automatoch. Alebo sa zastavili na polceste medzi jedným riadkom a druhým. Takže to evokuje pocit, že ste životnú výhru minuli o centimetre. Automaty sú naprogramované tak, aby často hráčovi ukazovali, že tesne minul. Štúdie ukazujú, že tento trik dosahuje u hráčov presne to čo z pohľadu kasína má – povzbudzuje ich to pri zotrvaní hrať výherné automaty.

Prehry vyzerajúce ako výhry

Väčšina slotov vypláca za najnižšiu kombináciu prinajmenšom rovnakú sumu, ako je minimálna suma zatočenia. No neuveríte, sú aj výherné automaty, ktoré majú výhry v najnižších kombináciách nižšie. Napríklad cena roztočenia (spinu) je 1,5 €. No určité kombinácie vyplácajú len 1 € či 0,50 €. Záludný trik a preto vždy lepšie pozrieť na výplatnú tabuľku každej hry ešte predtým, ako začnete hrať. Automaty naprogramované týmto spôsobom vám síce dajú falošný pocit víťazstva, no v konečnom dôsledku pri takto zle nastavených podmienkach neustále strácate.

Program odmeňovania

Ďalší trik, ktorý vás má povzbudzovať v tom hrať výherné automaty dlhšie a dlhšie. Doslova vás pripútať k slotom. Určité kasína ponúkajú program odmeňovania. Zvyčajne sa zakladajú na štýle, že hráč dostane nejakú odmenu po pretočení čiastky xyz. Mnoho hráčov sa snaží posúvať neustále na vyššiu úroveň odmeňovania, čo ich núti hrať viac a za väčšie peniaze. Len ďalší z trikov, ako vás kasína udržiavajú pri hraní výherných automatov.