TOP 10 hier v kasíne, v ktorých je šanca hráčov na výhru najvyššia

V ktorej hre máte najvyššiu matematickú šancu vyhrať? Predstavujeme TOP 10 hier v kasíne, v ktorých je šanca hráčov na výhru najvyššia

Hazardní hráči sa často pýtajú, ktorá hra v kasíne je najvýhodnejšia z ich pohľadu? V tomto smere je dôležité poznať „house edge“ – je to priemerné percento zisku, ktorý kasíno získava z hráčovej stávky. Ide o dlhodobý priemer zisku, ktorý kasíno v tej ktorej hre dosahuje z vkladov hráčov.

Napríklad: Ak je „house edge“ na rulete vo výške 2,70 %, znamená to, že za každých 100 eur, ktoré hráč vloží do hry, môže očakávať priemernú stratu 2,70 eur. Teda zapamätajte si, čím vyššia je hodnota „house edge“, tým vyššia je šanca hráča stratiť v danej hre svoje peniaze.

TOP 10 hier v kasíne s najnižšou hodnotou „house edge“, resp. s najvyššou šancou pre hráčov vyhrať

  1. Black Jack – house edge od 0,72 %
  2. Baccarat – house edge od 1,06 %
  3. Ruleta – house edge od 1,35 % (V tomto prípade závisí tiež od toho, aký typ rulety hráte – francúzska ruleta je z pohľadu hráčov najvýhodnejšia, house edge je 1,35 %. V európskej rulete je house edge 2,7 % a najmenej výhodná pre hráčov je americká ruleta, kde hodnota house edge dosahuje až 5,26 %.)
  4. Craps – house edge od 1,4 %
  5. Pai Gow Poker – house edge od 2,5 %
  6. Automaty – house edge od 10 %
  7. Keno – house edge od 16 %
  8. Sic Bo – house edge od 18,52 %
  9. Casino War – house edge od 18,65 %
  10. Wheel of Fortune – house edge od 24 %

Ako vidíme vo vyššie uvedenom rebríčku, z pohľadu hráča je najvýhodnejšie hrať v kasíne Black Jack. Čo by mali začiatočníci vedieť predtým, ako začnú hrať Black Jack, sa môžete dočítať TU.