Sú hracie automaty skutočne tak zlé, ako tvrdia experti?

Hracie automaty môžu byť skvelou zábavou a relaxom. Mnohí odborníci ale upozorňujú, že výhoda kasína oproti hráčom je veľká.

Máte radi hazardné hry. Bavia vás hracie automaty. Čítate rôzne články na internete, knihy, príručky a rady. Mnohí odborníci aj tí menej odborne zdatní jedinci radia, že automaty nie sú z pohľadu hráča výhodné. Lepšie je skúsiť to v blackjacku.

V minulosti to tak platilo. Ale v súčasnosti sa hry na hracích automatoch stávajú priateľskejšími voči hráčom. Ako keby si kasína uvedomili, že mnohí o house edge v prospech kasín vie a preto sa hraniu na automatoch oblúkom vyhýbajú.

Hracie automaty nie sú také zlé, ako varujú experti

Experti na hazardné hry často porovnávajú percentuálnu mieru návratnosti vkladov pri hracích automatoch v porovnaní so stolovými hrami v kasíne. Vďaka tomuto porovnaniu sa stolové hry javia v dobrom svetle. Pri pohľade na podobné štatistiky či porovnania však musíte mať na pamäti štyri zásadné prvky:

1. Skutočné výsledky sa od teoretických výsledkov v hazardných hrách líšia.

2. Stolové hry si vyžadujú určité vedomosti, zručnosti, stratégie či skúsenosti a preto sú menej vhodné pre neskúsených a začínajúcich hráčov.

3. Moderné hracie automaty sú viac „player friendly“ aj čo sa týka percentuálnej návratnosti vkladov, ako to bolo pri starších hrách.

4. Konkurencia medzi kasínami sa zvyšuje a to má za následok tiež, že RTP (percentuálna miera návratnosti vkladov) sa zvyšuje, resp. house edge – výhoda kasína oproti hráčom – sa znižuje.