Sú hazardné hry o šťastí alebo schopnostiach? Reálne možno zarábať len na 3 hrách

Sú hazardné hry o šťastí alebo schopnostiach? Reálne možno zarábať len na 3 hrách

Mnoho hráčov si kladie otázku, či sú hazardné hry o šťastí alebo o schopnostiach. Faktom je, že reálne možno zarábať na 3 hazardných hrách.

Všetky hazardné hry majú v sebe prvok šťastia a náhody. Všetky ale tento prvok ovplyvňuje v inej miere. Existujú ale hry, v ktorých na základe schopností a skúseností dokáže hráč znížiť výhodu kasína natoľko, že dokáže zarobiť.

Hra založená na schopnostiach umožňuje hráčovi poraziť konkurenciu jednoducho tým, že bude lepší. Poker je typickým príkladom hazardnej hry založenej na schopnostiach. Keď hráč pokru neustále sadá za stôl so slabšími protihráčmi, nakloní výhodu na svoju stranu. Neznamená to, že vyhrá zakaždým, ale bude vyhrávať tak často, že bude v zisku.

Pokiaľ však ten istý hráč prejde k stolu s vyššími stávkami alebo s kvalitnejšími protihráčmi, karta sa môže obrátiť a začne prehrávať.

Hra založená na šťastí môže byť napríklad výherný automat. Zvolíte stávku, roztočíte valce a len čakáte, či sa šťastie na vás usmeje alebo sa vám otočí chrbtom. Neexistujú žiadne schopnosti, ktoré by dokázali na slotoch zabezpečiť udržateľný zisk. Výhoda kasína je vysoká a pracuje proti vám.

3 hazardné hry, v ktorých možno dosahovať profit

Existujú len tri hazardné hry, v ktorých reálne možno dosahovať udržateľný zisk – poker, blackjack a športové stávkovanie. Spoliehanie na šťastie je pre hlupákov. Vyberte si niektorú z týchto troch hier, ktorá vás bude najviac baviť a pustite sa do zdokonaľovania a zarábania.

Poker je typická hra založená na zručnostiach. Lepší hráči porážajú slabších, možno nie vždy, ale z dlhodobého hľadiska sú úspešnejší a zarábajú. Blackjack umožňuje používaním základnej stratégie a počítaním kariet výrazne znížiť výhodu domu a zvýšiť šance hráča na zisk.

Športové stávkovanie taktiež nezávisí len na faktore šťastia, ale na schopnostiach. Úspešní hráči dokážu z ponuky bookmakerov vyberať hodnotné kurzy a nakláňať výhodu na svoju stranu. Dôsledným dodržiavaním bankroll manažmentu a kontrolou svojich emócií dokážu na stávkach zarábať.