Šokujúce priznanie bývalej hviezdy Chelsea: Za 5 mesiacov som prehral 400 tisíc libier!

Šokujúce priznanie bývalej hviezdy Chelsea: Za 5 mesiacov som prehral 400 tisíc libier!

Bývalý hviezdny útočník Chelsea Londýn Eidur Gudjohnsen priznal, že za 5 mesiacov dokázal v kasíne stratiť neuveriteľných 400 tisíc libier.

Bývalá hviezda Chelsea Eidur Gudjohnsen otvorene priznal, že počas piatich mesiacov v kasíne prehral 400 tisíc libier. Pre Independent priznal, že na jedno roztočenie rulety dával až 2 000 libier.

Hral tiež Black Jack. „Vedel som, že ak budem pokračovať, stratím všetko.“

Ex-hviezda Chelsea si hraním kompenzovala pocity po strelení gólu

Čo ho viedlo k prehnanému gamblingu? Nuda a osamelosť. Po tom, čo sa zranil a nemohol trénovať ani hrať, nemal čím vyplniť voľný čas. Navyše jeho žena a dve deti ostali na Islande a v Londýne bol sám.

Ex-reprezentačný útočník Islandu priznal, že raz vyhral 100 tisíc libier, no potom spadol do špirály prehier.

„Keď som získal túto obrovskú výhru, mal som povznášajúci pocit, ktorý môžem prirovnať len s pocitom po strelení gólu. Bol to ale falošný pocit. Hľadal som rýchlu nápravu, no všetko sa tým len zhoršilo. Dospelo to do bodu, keď ma to vťahovalo stále viac a viac,“ spomína na úskalia nekontrolovaného hazardu bývalý útočník Chelsea.

„Vidím, že mladí ľudia môžu ľahko prepadnúť hazardným hrám. Rád sa postavím na výstrahu ostatným, aby sa nenechali pohltiť.“

Najslávnejšie futbalové roky prežil v FC Barcelona a Chelsea Londýn. Na sklonku svojej aktívnej futbalovej kariéry Eidur Gudjohnsen pôsobil v Grécku, Číne či Belgicku. Po skončení aktívnej kariéry sa vrhol na trénerskú dráhu. Začínal ako asistent trénera pri islandskej dvadsaťjednotke. Možno svojim mladým zverencom hovoril aj o svojich skúsenostiach a o rizikách nekontrolovaného gamblingu.