Príšerná tragédia v kasíne Wynn Las Vegas si vyžiadala dve obete

V kasíne Wynn Las Vegas sa odohrala príšerná tragédia, ktorá si vyžiadala dve obete na ľudských životoch.

V parkovacej garáži kasína Wynn Las Vegas sa odohrala veľká tragédia. Zamestnanec hotelového kasína zastrelil strážnika a následne zbraň obrátil proti sebe.

Zamestnanec, ktorý nebol v práci dva dni, použil svoj firemný preukaz na vstup do garáže pre zamestnancov, uviedla polícia.

Po použití karty išiel situáciu skontrolovať strážnik. No zamestnanec na neho spustil streľbu a niekoľkokrát ho zasiahol. Informoval o tom poručík Ray Spencer z policajného oddelenia v Las Vegas. Polícia bola na miesto činu privolaná asi o 17:45.

Tragédia v kasíne Wynn Las Vegas

Zamestnanec sedel vo svojom aute, keď zastrelil pracovníka bezpečnostnej služby. Ten stál pri dverách automobilu. Na mieste ho vyhlásili za mŕtveho.

Zamestnanec po tom, čo zastrelil strážnika, vystúpil z automobilu a jednou ranou sa zastrelil. Tiež bol na mieste vyhlásený za mŕtveho. Informoval Spencer.

Bezpečnostný pracovník bol hispánsky muž na začiatku svojich 30-tych rokov. Zamestnanec bol tiež hispánskeho pôvodu, vekovo na začiatku svojich 40-tych rokov.

Podľa polície nie je medzi zosnulými mužmi žiadne prepojenie. Presný dôvod ani príčinu konania zamestnanca polícia doteraz nepozná.

K streľbe došlo na odľahlom mieste piateho poschodia parkovacej garáže. Nikto iný nebol nablízku.

Incident pripomenul smutnú spomienku na 1. október 2017, kedy strelec z 32. poschodia v rezorte v kasíne Mandalay Bay zastrelil 59 ľudí a ďalších 850 zranil. Obete boli účastníkmi na vonkajšom koncerte.