Pribudol nový miliardár: Jackpot, ktorý sa zaradil do TOP 10 najvyšších v histórii

Pribudol nový miliardár: Jackpot, ktorý sa zaradil do TOP 10 najvyšších v histórii

Na svete je o jedného miliardára navyše. Podarilo sa mu vyhrať jackpot, ktorý sa zapísal do TOP 10 historicky najvyšších výhier.

Nový člen v klube miliardárov, trafil jeden z historicky najvyšších jackpotov

Dámy a páni, poznáme nového miliardára! Trafil jeden z najvyšších jackpotov v histórii. V americkej lotérii Mega Millions vyhral neuveriteľnú sumu 1,13 miliardy dolárov. To je v prepočte 1,04 miliardy eur. Táto gigantická čiastka sa postupne nazbierala počas 31 ťahov, jackpot sa navyšoval postupne od 8. decembra 2023. Informoval o tom portál denníka New York Times.

Šťastný výherca pochádza zo štátu New Jersey a takáto bola víťazná kombinácia jeho čísel, ktorá ho zaradila do klubu miliardárov: 7, 11, 22, 29, 38 a zlatá Mega lopta 4. Ide o historicky piatu najvyššiu výhru v lotérii Mega Millions a ôsmu najvyššiu výhru v histórii číselných lotérií.

New Jersey prináša výhercom na rozdiel od iných štátov právo zostať v anonymite a možnosť nárokovať si výhru v jackpote až rok po jej získaní. Rekordom v lotérii Mega Millions zostáva výhra 1,602 mil. dolárov z augusta 2023. Celkovým rekordom v lotériách je výhra 2,04 miliardy dolárov v lotérii Power Ball  z novembra 2022.