Prečo majú kasína také čudné koberce? Je za tým psychológia

Prečo majú kasína také čudné koberce? Je za tým psychológia

Zamýšľali ste sa už niekedy nad tým, prečo majú kamenné kasína také čudné koberce? Je za tým psychológia, viac sa dozviete v článku.

Žiadne okná, žiadne hodiny a k tomu čudne vyzerajúce koberce. Všetko toto patrí k psychologickým trikom, ktoré využívajú kamenné kasína po celom svete.

Kamenné kasína využívajú na hráčov psychológiu farieb – preto aj čudné koberce

Chýbajúce okná a hodiny majú spôsobiť, že hráči strácajú v kasínach pojem o čase. Ale prečo také škaredé a čudné koberce?

Čudné koberce v kamenných kasínach sú výsledkom rozsiahleho prieskumu trhu. Kasína prišli na to, ako koberce a iné vizuálne prvky dokážu zabezpečiť, že hráči v ich priestoroch strávia viac času. A utratia viac peňazí…

Koberce navrhnuté tak, aby udržiavali hráčov bdelých

Nadrozmerné veľkosti, krikľavé farby a pračudesné vzory. Tak vyzerajú koberce v kamenných kasínach a jeden z dôvodov je, aby udržiavali hráčov bdelých. Psychológiu farieb nevyužívajú len kamenné, ale dokonca aj online kasína.

Dobre ukrývajú škvrny

Kamenné kasína vysávajú koberce zvyčajne raz denne. Bežne v čase medzi 3. a 6. hodinou ráno. Najbláznivejšie vzory a farebné kombinácie dokážu skvele zakryť škvrny, ktorých v kasíne vzniká neúrekom.

A tiež dobre ukrývajú žetóny

Ďalšia teória hovorí o tom, že čudné vzory kobercov využívajú kasína aj na to, aby ľahšie ukryli žetóny, ktoré spadli hráčom na zem. Každý spadnutý a nenájdený žetón = ďalší zisk pre kasíno.

Navrhnuté s účelom udržať hráčov čo najdlhšie v kasíne

Tieto bláznivé koberce vo veľkých kasínach hráčom sťažujú prechod z jednej miestnosti do druhej a niektorým ľuďom sťažujú orientáciu pri hľadaní východu. V dôsledku toho mnoho hráčov namiesto východu z miestnosti alebo budovy zasadne k ďalšiemu stroju alebo stolu a pokračuje v hre.

Skrátka kasína dbajú aj na najmenšie detaily, aby dostali z peňaženiek hráčov viac peňazí. Psychológia farieb v tom zohráva významnú úlohu a v tomto smere dominujú najmä čudné koberce.