Prečo kasína odstraňujú hracie automaty?

Prečo kasína odstraňujú hracie automaty?

Prečo kasína odstraňujú hracie automaty? Existuje na to niekoľko dôvodov, tak poďme spoločne odhaliť, čo je za tým.

5 dôvodov prečo kasína odstraňujú hracie automaty

Nedostatok hráčov

Najčastejším dôvodom odstránenia automatu je nedostatok hráčov alebo to, že už nezarába peniaze. Všimnite si, že prevádzka automatov na hracej ploche stojí peniaze. Súčasťou réžie hracieho automatu je elektrina, ktorú potrebuje. Hovoríme o výkone potrebnom na prevádzku jeho reproduktorov, monitorov, dosky plošných spojov, osvetlenia, tlačiarne a akceptora účtov. Existujú aj náklady na údržbu pri oprave strojov, keď sa pokazia. Kasína sú biznis a hracie automaty sú súčasťou ich toku príjmov. Keď sa hracie automaty stanú stratovými, tak kasíno musí konať.

Nezvyčajná výplatná frekvencia

Hracie automaty sa vrátia späť do skladu, ak vydávajú hráčom viac peňazí, ako zarábajú. Nezvyčajne vysoké výplaty sa môžu vyskytnúť, keď existuje neviditeľná zraniteľnosť v softvéri alebo hardvéri slotu. Pravdepodobne si myslíte, že hackeri alebo podvodníci využijú túto zraniteľnosť, len čo sa o nich dozvedia. Vo väčšine scenárov však pravidelní zákazníci často neúmyselne nájdu tieto zraniteľné miesta a myslia si, že je to ich šťastný deň.

Pamätajte, že všetky hracie automaty sú testované na ich RNG (férovosť) a frekvenciu výhier jurisdikciou pre hazardné hry. Hracie automaty nezískajú súhlas regulátora, ak hrací automat platí príliš veľa alebo príliš málo. Niekedy, hoci ide o extrémne zriedkavé prípady, si testeri nevšimli zraniteľnosť predtým, ako dali slotu zelenú.

Koniec prenájmu

Kasína si často prenajímali hracie automaty od predajcov namiesto toho, aby ich kupovali. Táto dohoda znamená, že predajca a kasíno budú zdieľať riziko tým, že pokryjú hráčove jackpotové výhry, aj keď dosiahnu viac ako milión. Lízing je pre kasína vhodnou možnosťou, keď chcú mať na svojom hernom poli obľúbený hrací automat. Majitelia kasín môžu ušetriť peniaze zakúpením stroja, pokrytím nákladov na údržbu a zaplatením za jeho uskladnenie, keď slot už nie je ziskový, pretože zdieľajú riziko s predajcom. Jedinou nevýhodou lízingu je nezískanie plného potenciálu zisku z hracieho automatu. Majitelia kasína ukončia prenájom, ak automat už negeneruje príjmy alebo nepriťahuje veľa zákazníkov do ich zariadenia ako predtým.

Koniec životnosti a zastaranie

Všetky hracie automaty majú predpokladanú životnosť alebo obdobie, počas ktorého sú funkčné. Hoci preventívna údržba predlžuje životnosť slotu, časom prestane fungovať. Kasína tiež odstránia hracie automaty, ktoré možno ešte opraviť, ak náklady na opravu prevážia ich potenciálne výplaty. Ďalší scenár, keď sú sloty odstránené, aj keď stále fungujú, je zastaranie. Príkladmi týchto typov automatov sú mechanické sloty.

Kasína odstraňujú aj hracie automaty, ktoré neprijímajú papierové peniaze. Dôvodom je znižovanie režijných nákladov. Počítanie mincí a žetónov si vyžaduje čas, pracovnú silu a vybavenie na počítanie. Existujú aj prípady zaseknutia mincí v hracom automate, čo znižovalo denné príjmy a zvyčovalo náklady na údržbu

Potenciál zisku

Hlavným dôvodom, prečo manažéri odstránia hracie automaty, je ziskový potenciál iných titulov. Licencovaný slot založený na filmovom hite alebo televíznej relácii mohol byť práve vydaný a manažéri chcú využiť jeho popularitu. Manažéri môžu tiež vidieť, že niektoré hracie automaty majú veľkú návštevnosť v konkurenčnom kasíne a rozhodnú sa tiež po tomto automate siahnuť. V dôsledku toho ho vymenia za iný prístroj.