Prečo je dobré hrať výherné automaty pomalšie?

Prečo je dobré hrať výherné automaty pomalšie?

Pomaly ďalej zájdeš. Tak znie staré známe pravidlo. Ak hráte výherné automaty, tak platí do bodky.

Hneď na úvod zdôrazňujeme: výherné automaty majú vyššiu výhodu kasína, ako ktorákoľvek iná hazardná hra. Sloty sú navrhnuté tak, aby ste mohli hrať jednotlivé spiny (točenia) čo najrýchlejšie a v podstate čo najrýchlejšie prehrávali peniaze. Môžete odohrať dokonca až 600 spinov za hodinu. To platí bez ohľadu na to, či hráte online sloty alebo výherné automaty v kamennom kasíne.

Príklad: ak odohráte spomínaných 600 spinov za jednu hodinu, tak pri vklade 0,50€ na spin pošlete do hry 300€. Ak hráte výherný automat s RTP (návratnosťou stávok) okolo 96 %, tak to znamená, že zhruba 4% v priemere stratíte. Pri spomínanom príklade prehráte zhruba 12€ v priemere na jednu hodinu. A čo ak hráte v rovnakom tempe tri hodiny? Stratíte v priemere až 36€.

Hráte výherné automaty? Spomalením tempa k nižším stratám

Ako vidíte, hazardní hráči dokážu cez výherné automaty za jednu hodinu prehnať skutočne veľa peňazí. A to ešte nehovoríme o hráčoch, ktorí sa usilujú o progresívne jackpoty. Tí hrajú spiny za 1 alebo 2€. Ak vezmeme do úvahy vklad 2€ na jeden spin v predošlom príklade, tak hodinová priemerná strata sa môže vyšplhať až na 48€.

Kombinácia rýchlej hry a vysokej výhody kasína robí z výherných automatov skutočnú pascu pre hazardných hráčov. Povedzme, že hráte poker a stavíte 20€ na ruku. Aj keď stihnete odohrať 50 rúk za hodinu, tak riskujete 1000€. Ak odohráte ale 600 spinov za jednu hodinu na slotoch za 2€ na jedno roztočenie, tak riskujete 1200€ za hodinu. K tomu najvyšší house edge (výhoda kasína) spomedzi všetkých hazardných hier.

V nasledujúcej tabuľke môžete vidieť porovnanie obľúbených hazardných hier a vplyv tempa hry na očakávané hodinové priemerné straty.

sloty – výhoda kasína 5 % – 600 spinov za hod x 2€ = 1200 € stavených za hodinu – očakávaná hodinová strata 60€

blackjack – výhoda kasína 1% – 60 rúk x 20€ = 1200€ stavených za hodinu – očakávaná hodinová strata 12€

kocky – 1,5 % výhoda kasína – 50 hier x 20€ = 1000€ stavených za hodinu – očakávaná hodinová strata 15€

ruleta – 2,5 % výhoda kasína – 50 hier x 20€ = 1000€ stavených za hodinu – očakávaná hodinová strata 25€

Ak vás bavia výherné automaty, mali by ste mať na pamäti, aby ste eliminovali vysoké straty, tak by ste mali spomaliť tempo hry. Napríklad namiesto 600 spinov odohrať za hodinu o polovicu menej – 300 spinov. Toto platí pre online sloty, ako aj pre automaty v kamenných kasínach.