Prečo je dobré hrať výherné automaty pomalšie?

Pomaly ďalej zájdeš. Tak znie staré známe pravidlo. Ak hráte výherné automaty, tak platí do bodky.

Hneď na úvod zdôrazňujeme: výherné automaty majú vyššiu výhodu kasína, ako ktorákoľvek iná hazardná hra. Sloty sú navrhnuté tak, aby ste mohli hrať jednotlivé spiny (točenia) čo najrýchlejšie a v podstate čo najrýchlejšie prehrávali peniaze. Môžete odohrať dokonca až 600 spinov za hodinu. To platí bez ohľadu na to, či hráte online sloty alebo výherné automaty v kamennom kasíne.

Príklad: ak odohráte spomínaných 600 spinov za jednu hodinu, tak pri vklade 0,50€ na spin pošlete do hry 300€. Ak hráte výherný automat s RTP (návratnosťou stávok) okolo 96 %, tak to znamená, že zhruba 4% v priemere stratíte. Pri spomínanom príklade prehráte zhruba 12€ v priemere na jednu hodinu. A čo ak hráte v rovnakom tempe tri hodiny? Stratíte v priemere až 36€.

Hráte výherné automaty? Spomalením tempa k nižším stratám

Ako vidíte, hazardní hráči dokážu cez výherné automaty za jednu hodinu prehnať skutočne veľa peňazí. A to ešte nehovoríme o hráčoch, ktorí sa usilujú o progresívne jackpoty. Tí hrajú spiny za 1 alebo 2€. Ak vezmeme do úvahy vklad 2€ na jeden spin v predošlom príklade, tak hodinová priemerná strata sa môže vyšplhať až na 48€.

Kombinácia rýchlej hry a vysokej výhody kasína robí z výherných automatov skutočnú pascu pre hazardných hráčov. Povedzme, že hráte poker a stavíte 20€ na ruku. Aj keď stihnete odohrať 50 rúk za hodinu, tak riskujete 1000€. Ak odohráte ale 600 spinov za jednu hodinu na slotoch za 2€ na jedno roztočenie, tak riskujete 1200€ za hodinu. K tomu najvyšší house edge (výhoda kasína) spomedzi všetkých hazardných hier.

V nasledujúcej tabuľke môžete vidieť porovnanie obľúbených hazardných hier a vplyv tempa hry na očakávané hodinové priemerné straty.

sloty – výhoda kasína 5 % – 600 spinov za hod x 2€ = 1200 € stavených za hodinu – očakávaná hodinová strata 60€

blackjack – výhoda kasína 1% – 60 rúk x 20€ = 1200€ stavených za hodinu – očakávaná hodinová strata 12€

kocky – 1,5 % výhoda kasína – 50 hier x 20€ = 1000€ stavených za hodinu – očakávaná hodinová strata 15€

ruleta – 2,5 % výhoda kasína – 50 hier x 20€ = 1000€ stavených za hodinu – očakávaná hodinová strata 25€

Ak vás bavia výherné automaty, mali by ste mať na pamäti, aby ste eliminovali vysoké straty, tak by ste mali spomaliť tempo hry. Napríklad namiesto 600 spinov odohrať za hodinu o polovicu menej – 300 spinov. Toto platí pre online sloty, ako aj pre automaty v kamenných kasínach.