Prečo hracie automaty využívajú najčastejšie symboly ovocia?

Prečo hracie automaty využívajú najčastejšie symboly ovocia?

Asi sa zhodneme, že ovocné symboly sú najčastejšími symbolmi, ktoré hracie automaty ponúkajú. Prečo je to tak si vysvetlíme v tomto článku.

Hracie automaty a prvé využitie ovocných symbolov

Začiatkom 20. storočia nabrali na obrátkach zákony proti hazardným hrám. Hracie automaty či jednoruční banditi, ako znela ich prezývka, čoraz viac hltali životné úspory ľudí. Keď sa tieto zákony proti hazardu prehnali po celých Spojených štátoch, výrobcovia zmenili hracie automaty a nahradili pokerom ovplyvnené vizuálne prvky Liberty Bell Charlesa Feya symbolmi ovocia, ktoré rozdávali žuvačky, keď hráči trafili výhernú líniu na slote.

Hráči odrazu hrali o žuvačku namiesto peňazí, keď sa tri rovnaké ovocné symboly zoradia v rade. Čerešne boli prvým symbolom scatter a mohli sa objaviť kdekoľvek na valcoch automatu. Čerešne, melóny, slivky a ananás sú klasické témy ovocných slotov, ktoré sa dodnes používajú, inšpirované príchuťami žuvačiek.

Hlavný tvorcom myšlienky premeny hracích automatov na dávkovače žuvačiek bol O. D. Jennings, šéf Industry Novelty Company. Hracie automaty si našli cestu do obchodov so zmiešaným tovarom, pričom obchádzali zákony o hazardných hrách. Inšpirovalo to novú vlnu vynálezov hracích automatov, pretože táto technológia nebola patentovaná. Výherné automaty sa vyvíjali rýchlejšie, rovnako ako vyššie výplaty.

Ovocie v moderných slotoch

Jednoduchosť symbolov ovocia obmedzuje zvýšenú sofistikovanosť moderných technológií. Hoci sa ovocné symboly stále spájanú s hracími automatmi a v hráčoch vyvolávajú pocit nostalgie, nutné dodať, že moderné technológie už prinášajú pestrejšiu paletu zaujímavejších tém slotov pre hráčov, ktoré zvyšujú atraktivitu ich zážitkov. Nemajú navyše ani také obmedzenia a ponúkajú široké možnosti pre hráčov.

Už vieme, kde spočíva pôvod ovocných symbolov v hracích automatoch. Za všetko boli obmedzenia herní, následne nápad platiť žuvačkami namiesto peňazí. A žuvačky vlastne môžu za rozmach ovocných symbolov v hracích automatoch. Súčasná doba ale prináša modernejšie a atraktívnejšie tematické žánre pre hráčov.