Prečo hráči v kasíne vyhrávajú len zriedka?

Prečo hráči v kasíne vyhrávajú len zriedka? To je určite téma, ktorá zaujíma mnohých milovníkov hazardu. Poďme sa na to pozrieť.

Kasína môžu priniesť skvelú zábavu, výborné jedlo a pitie, možno zoznámenie so sexi ženou, no nič viac. Aspoň to vyplýva zo štatistík.

Prečo hráči v kasíne vyhrávajú len zriedka?

Portál investopedia.com priniesol výsledky odborných štúdií a štatistík aj s uvedenými odbornými zdrojmi. Určite stojí za to pozrieť sa na to.

Kľúčovými bodmi, ktoré z daného odborného článku vyplývajú sú:

Hazardné hry nie sú dobrou alternatívou pre tých, ktorí sa chcú dostať k extra peniazom.

Každá hra, ktorú hráte v kasíne, má štatistickú pravdepodobnosť naklonenú proti vašej výhre.

Výherné automaty sú v tomto kontexte úplne najhoršie. Kurzy sú od 1:5000 až po 1:34 miliónov, že získate hlavnú výhru. Pri šanci zabojovať o jackpot, ktorý vždy vyzerá tak lákavo.

V roku 2018 dosiahli tržby z komerčných kasínových hier takmer 42 miliárd dolárov. Ako sa mohol nahromadiť taký obrovský balík peňazí? Je to úplne jednoduché, vyzbierali sa na to všetci hráči kasín.

Matematika je reč faktov. O šanci na výhru jackpotu vo výherných automatoch sme si už hovorili. Pri niektorých profíkov v Black Jacku môže byť výhoda kasín oproti hráčovi len 0,5 %. Niektoré druhy výherných automatov môžu mať výhodu oproti hráčovi až 35 %, čo je obrovský nepomer.

Veľký pozor si treba dávať, aby ste sa nestali od hazardu závislými. Stane sa to len malému percentu hráčov, no napriek tomu štatistiky hovoria, že straty týchto závislých hráčov tvoria až štvrtinu celkového zisku kasín.