Pozornosti kasína ako pasce na hráčov: Ako sa im vyhnúť?

Pozornosti kasína ako pasce na hráčov: Ako sa im vyhnúť?

Kamenné kasína ponúkajú hráčom rozličné pozornosti, ako napríklad nápoje či jedlá zdarma. Prečo sú to pasce na hráčov a ako sa im vyhnúť?

V kamenných kasínach môžu dostať hráči rozličné pozornosti ako napríklad jedlo či nápoje zdarma. Nejde však o dobrotu srdca, ale o premyslené triky a pasce zo strany kasína na hráčov. Ako to funguje?

Pozornosti kasína ako pasce na hráčov

  1. Formou týchto pozorností kasína získavajú lojalitu hráčov, ktorí vďaka tomu prídu k nim aj nabudúce.
  2. Tieto pozornosti vzbudzujú v hráčoch pocit, že dostali niečo navyše.

Medzi najčastejšie ponúkané pozornosti v kamenných kasínach a veľkých rezortoch patria nápoje zadarmo, jedlá zadarmo, vstupenky na rozličné predstavenia, herné poukážky či bezplatné pobyty.

V skutočnosti tieto pozornosti preplatíte zo svojich peňazí a to nasledovným spôsobom. Napríklad 1000 bodov vás delí od získania jedla zdarma. Hráč vloží do výherného automatu 1000 € (1 bod = 1 euro), aby získal potrebné body a pozornosť od kasína.

Výhoda kasína (house edge) v danom výhernom automate môže byť napríklad 8% a zo stavených 1000 eur teda kasínu zostáva v priemere 80 eur. Takže večeru zadarmo kasínu nielenže preplatíte, ale ešte na vás aj niečo zarobí.

Ako proti tomu bojovať?

Potrebujete si uvedomiť, že kasína nie sú hlúpe a nebudú rozdávať niečo zadarmo len tak z rozmaru či dobrej vôle. Každý ich krok je veľmi dôkladne premyslený a niečo sleduje.

Čašníčky majú napríklad presné inštrukcie, ktorým hráčom potenciálne ponúkať najčastejšie drinky zadarmo. Vieme veľmi dobre, ako alkohol otupuje zmysly a racionálne uvažovanie. Rozhodnutia sa stávajú impulzívnymi a v konečnom dôsledku vás táto pozornosť môže vyjsť extrémne draho. Drinky zadarmo patria medzi najbežnejšie pasce na hráčov v kamennom kasíne. Našťastie, pri hraní online vám toto nehrozí, pokiaľ si drinky nedoprajete sami 🙂

V prípade drinkov zadarmo treba byť preto obzvlášť opatrný. Ale aj pri ostatných pozornostiach kasína a preto nikdy nedovoľte, aby tieto bonusy ovplyvnili vašu hru a stratégiu, pretože nemajú takú hodnotu, ako vaše teoretické straty, ktoré môžu vzniknúť v snahe tieto pozornosti získať.