Povery v kasíne: Týchto päť vraj pomáha k šťastiu v hre

Povery v kasíne: Týchto päť vraj pomáha k šťastiu v hre

Povery v kasíne sú obľúbenou témou hazardných hráčov v kasínach po celom svete. Týchto päť vraj pomáha nakloniť misky váh šťastia na vašu stranu!

Povery v kasíne: Na týchto päť veria mnohí hráči po celom svete

Vyhýbať sa nešťastnému číslu 13

Mnoho ľudí považuje číslo 13 za nešťastné (napríklad piatok trinásteho je toho typickým príkladom). V kasínach a herniach po celom svete mnoho hráčov verí, že trinástka prináša nešťastie v hre. Táto povera je taká populárna, že dokonca mnoho budov nemá 13. poschodie. Mnoho hráčov rulety napríklad zo zásady nikdy nevsadí na číslo 13. Niektorí hazardní hráči obľubujú povery v kasíne a majú dokonca zoznam „nešťastných“ čísel, ktorým sa vyhýbajú za každú cenu. Medzi ďalšie takéto čísla patria napríklad 3, 50 alebo 666. Číslo 50 sa datuje do čias začiatkov hazardu v Las Vegas, keď mafiáni nechávali v peňaženkách svojich obetí 50-dolárovú bankovku.

Stávkovať na šťastné čísla

Medzi typické povery v kasíne patrí stávkovanie na šťastné čísla. Medzi bežné šťastné čísla patrí napríklad sedmička – šťastná sedmička. Už v ľudových rozprávkach bolo sedem drakov, za siedmimi horami a siedmimi dolami a podobne. Aj preto je číslo 7 typickým symbolom v ovocných slotoch. Mnoho hazardných hráčov zas verí na horúce a chladné čísla, čo znamená, že vyhľadávajú čísla, ktoré často padajú alebo ktoré už dlho nepadli.

Fúkanie na kocky

Medzi povery v kasíne patrí aj fúkanie na kocky a možno to robíte/robili ste niekedy aj vy. Pôvod tejto techniky na privolanie šťastia nie je známy, ale isté je, že má mnoho priaznivcov po celom svete. Popularita tejto povery vzrástla po filme Guys and Dolls z roku 1955.

Používanie talizmanov pre šťastie

Mnoho hráčov verí, že určité predmety im prinesú šťastie v hazardných hrách (aj všeobecne v živote). Tieto veci sa líšia od hráča k hráčovi, ale typické sú napríklad štvorlístok alebo podkova.

Nosenie červenej farby

Medzi povery v kasíne patrí aj nosenie červenej farby. V čínskej kultúre považujú červenú farbu za šťastnú (že by preto ju mali aj v štátnom znaku?). Nosenie červeného oblečenia vraj má priniesť šťastie a verte či nie, mnoho hazardných hráčov sa preto oblieka do červenej pri návšteve kasína. Ďalší hráči zas veria na šťastné ponožky, slipy či náramky.