Paroli systém a 5 hazardných hier, v ktorých funguje najlepšie

Paroli systém a 5 hazardných hier, v ktorých funguje najlepšie

Paroli systém by mali poznať všetci hazardní hráči. Predstavíme vám, ako funguje, v ktorých hazardných hrách je najlepšie ho využívať a tiež jeho výhody a nevýhody.

Čo je Paroli systém

Pôvodné verzie systému Paroli sa bežne používali v talianskych kartových hrách od roku 1700. V priebehu rokov zostal do značnej miery rovnaký, s niekoľkými úpravami pre konkrétne hazardné hry.

Ak chcete použiť túto metódu, musíte sa najprv rozhodnúť pre výšku vkladu, ktorá vám vyhovuje. Potom si vyberiete hazardnú hru a budete sa držať stávok s rovnomernými peniazmi.

Ak vaša stávka prehrá, ponecháte si rovnaký vklad a budete pokračovať v hre. Výšku vkladu zmeníte až po víťaznom kole. Keď vyhráte, zdvojnásobíte svoj vklad a vsadíte znova.

Pokračujte v používaní tejto metódy, paušálneho stávkovania po prehrách a dvojnásobku po výhrach, až kým nezískate tri po sebe idúce výhry. Ak po zvýšení vkladu prehráte, vrátite sa k pôvodnej výške vkladu. Stávka po vašej druhej výhre v rade je kľúčom k tejto stratégii.

Buď vyhráte celkovo sedem jednotiek, alebo prehráte jednu čistú jednotku. V každom prípade sa po tomto kole stávok vrátite k pôvodnej výške vkladu.

5 hazardných hier, v ktorých Paroli systém funguje najlepšie

  1. Ruleta – vyberáme stávky ako červená/čierna, párna/nepárna či vysoká/nízka, kde sú šance 1:1.
  2. Baccarat – Paroli systém najlepšie funguje pri verzii Punto Banco baccarat. Sú tu dve možnosti stávok: ruka bankára a ruka hráča.
  3. Pai Gow Poker
  4. Kocky – Rovnako ako pri rulete, aj pri kockách máte na výber niekoľko druhov stávok 1:1. Ak chcete pri hraní kociec z Paroli systému vyťažiť maximum, držte sa týchto stávok: Pass Line Bet, Don´t Pass Line Bet, Come Bet, Don´t Come Bet
  5. Blackjack

Výhody Paroli systému

Pri správnom použití vám metóda Paroli môže pomôcť zvýšiť zisky z krátkych víťazných sérií. To je obrovská výhoda pre hazardných hráčov. A ako bonus navyše môžete tento systém využiť, aj keď nie ste skúseným hráčom.

Je to preto, že jednou z najväčších výhod tejto stratégie je, že sa dá ľahko naučiť. Zdvojnásobenie vkladu po výhre je jedným z najjednoduchších stávkových systémov. Je to oveľa jednoduchšie ako iné populárne stratégie, ako napríklad systém Labouchere.

Túto metódu môžete použiť aj s minimálnymi obavami z dosiahnutia limitov stávok. Čiastku svojho vkladu meníte často, takže je nepravdepodobné, že dosiahnete limit stávok. To nie je prípad iných stratégií, ako je napríklad Martingale systém.

Nevýhody Paroli systému

Stratégia Paroli nie je dokonalý stávkový systém. Ak chcete byť úspešní, stále musíte byť schopní vyhrávať aspoň v krátkych sériách. To sa dá ľahšie povedať ako urobiť v hrách ako blackjack alebo športové stávky.

Ďalšou nevýhodou tohto systému je, že podobne ako iné systémy v skutočnosti nezlepší vaše šance na výhru. Namiesto toho vám jednoducho pomôže nazbierať viac peňazí, keď vyhráte.

Treťou nevýhodou, ktorú treba zvážiť, je, že ak chcete použiť túto metódu, máte k dispozícii obmedzené možnosti stávkovania. Je to preto, že sa musíte držať stávok, ktoré sú čo najbližšie k stávkam s rovnomernými peniazmi. To však nie je veľká nevýhoda, pretože mnohé stratégie majú podobné obmedzenia.