Pandémia koronavírusu spôsobila najväčšiemu prevádzkovateľovi kasín v JAR stratu 75 miliónov dolárov

Pandémia koronavírusu spôsobila najväčšiemu prevádzkovateľovi kasín v JAR stratu 75 miliónov dolárov

Pandémia koronavírusu sa neblaho podpísala pod všetky oblasti života. Herný priemysel a kasína nevynímajúc. Najväčší prevádzkovateľ v JAR vyčíslil stratu na 75 miliónov USD

Covid-19 vstúpil do života každého z nás. Pandémia poznamenala všetky oblasti života. Herný priemysel a kasína nevynímajúc.

Najväčší prevádzkovateľ kasín v Juhoafrickej Republike (JAR) Sun International mal v roku 2020 o polovicu nižšie tržby ako bežne. V praxi to znamená, že utrpel stratu okolo 75 miliónov amerických dolárov.

Pandémia koronavírusu tvrdo zasiahla aj kasínový biznis

Rozsiahle strediská spoločnosti Sun International, ako sú Sun City, GrandWest a Boardwalk, boli nútené uzavrieť na viac ako tri mesiace v roku 2020. Medzitým pokračujú vládne obmedzenia vrátane zákazov cestovania, obmedzení predaja alkoholu a obmedzenia verejných zhromaždení.

Situácia vyústila do straty približne 2 300 pracovných miest v spoločnosti Sun International v uplynulom roku.

JAR bojuje s mutáciou Covidu, o ktorom sa predpokladá, že môže byť nebezpečnejší a smrteľnejší než pôvodný vírus. Na vrchole druhej vlny v krajine v januári pribúdalo 20 000 nových prípadov denne.

Generálny riaditeľ spoločnosti Sun International Anthony Leeming uviedol, že spoločnosť bola nútená prijať kľúčové kroky na zmiernenie dopadu obmedzení. V súčasnosti spoločnosť zamestnáva okolo 7 000 ľudí. Leeming však uviedol, že časť zamestnancov pracovala so skráteným pracovným časom. Tieto kroky vrátane prepúšťania viedli k 60-percentnému zníženiu mzdových nákladov.