Osobnostné vlastnosti, ktoré úspešný hráč kasína musí mať

Osobnostné vlastnosti, ktoré úspešný hráč kasína musí mať

Ak ste sa rozhodli pokúšať svoje šťastie v kasíne, či už online alebo kamennom, tieto osobnostné vlastnosti vás predurčujú k úspechu.

Osobnostné vlastnosti potrebné pre úspech v kasíne

Trpezlivosť

Pomaly ďalej zájdeš. Pamätáte na radu starých mám? V kasíne si na to určite nezabudnite spomenúť. Ak chcete byť úspešní, musíte si uvedomiť, že kasíno má vždy nejakú výhodu oproti hráčom a skrátka prehry patria k hazardným hrám. S týmto na zreteli sa musíte vyzbrojiť dávkou trpezlivosti na ceste za úspechom. Nechať sa prevalcovať frustráciou, navýšiť stávky, chcieť rýchlo dohnať straty, robiť zlé rozhodnutia. To je cesta za neúspechom. Víťazný hráči v kasíne vedia, že ak budú trpezliví, po každej búrke vyjde slnko.

Vysoká tolerancia rizika

Úspešní hráči vedia, že keď sa naskytne správna príležitosť, treba riskovať. Aj značné sumy peňazí. Risk je zisk, hovorí sa. Podstatné je ale vedieť, kedy je vhodný moment na zariskovanie. Vysoká tolerancia rizika patrí medzi osobnostné vlastnosti, ktoré úspešný hráč kasína zaručene potrebuje.

Disciplína

Osobnostná vlastnosť kľúčová k úspechu vo VŠETKÝCH oblastiach života. Či už sa bavíme o športe, biznise, hazarde, vzťahoch alebo čomkoľvek inom. Disciplína spočíva v tom, že sa dokážete ovládať aj v tých najťažších chvíľach. Že sa budete držať svojich predom stanovených limitov, postupov, že nepodľahnete tlaku či emóciám po negatívnych sériách. Keď sa nedarí, železná disciplína velí nechať to tak, ísť sa „zresetovať“ mimo kasína a v duchu motta „aj zajtra je deň“ si dopriať ďalšiu šancu s čistou mysľou.

Sebavedomie

Pokiaľ hráte v kasíne a premýšľate o predchádzajúcich prehrách, o silných stránkach súperov, o šanciach proti vám, možných stratách a podobne, ste na najlepšej ceste byť „losermi“. Negatívne myšlienky môžu narušiť schopnosť vašej koncentrácie, prijímania správnych rozhodnutí v správnom čase, vytvárať na vás tlak. Pozitívne myslenie a sebavedomie je v kasíne pre úspech veľmi dôležité.

Čas mimo kasína

Áno, pre úspech v kasíne je mimoriadne dôležitý čas mimo kasína. Najúspešnejšími hráčmi sú tí, ktorí si to dokázali uvedomiť. Pokiaľ budete jesť, žiť a hrať v kasíne takmer nepretržite, zo zábavy sa stala závislosť. Tá vás k úspechu neprivedie. Skôr ku krachu. Najlepší hráči majú okrem hrania v kasíne aj iné záľuby mimo kasína, priateľov, rodinu a podobne.

Skúste zaradiť tieto osobnostné vlastnosti do svojej mentálnej výbavy a uvidíte, že sa úspech v kasíne skôr či neskôr dostaví.