Od hviezdy Real Madrid k pokerovej hviezde?

Od hviezdy Real Madrid k pokerovej hviezde?

Jeden z najpodivnejších podpisov v histórii Real Madrid. Jeden z najtvrdších hráčov histórie futbalu. Preto neprekvapí, že po futbalovej kariére sa vydal netradičnou cestou.

Keď futbalista ukončí aktívnu kariéru, otvára sa mu niekoľko tradičných ciest. Napríklad pozícia trénera alebo funkcionára. Niektorí futbalisti sa vrhnú na podnikanie, otvárajú si reštaurácie či bary.

Netradičnú cestu si zvolil Dán Thomas Gravesen. Kariéru futbalistu ukončil vo veku 33 rokov a vydal sa nezvyčajnou cestou. Cestou multimiliónového pokerového hráča vo Vegas.

Od hviezdy klubu Real Madrid k hviezde profesionálneho pokeru

Zažiaril v anglickom Evertone. V roku 2005 ho podpísal Real Madrid. Prišiel do nabitého tímu k hviezdam ako Zinedine Zidane, David Beckham či Raúl. Bol alternatívou v stredovej formácii za Clauda Makélélého.

Počas osemnástich mesiacov v Madride odohral len osemnásť zápasov. Medzi fanúšikmi sa napriek tomu stal kultovým hrdinom.

Pôsobenie Gravesena v Madride skončilo v lete 2006 po nástupe trénera Fabia Capella do funkcie. „Prišiel Capello a veľmi arogantne mi povedal, bez toho, aby ma videl hrať, že ma nechce. Nie je to príjemný chlapík. Nedal mi ani príležitosť. Dokonca nepoznal ani moje meno. Bol arogantný a sebecký,“ spomínal Thomas Gravesen.

„Moje meno nebolo jediné, ktoré si nevedel zapamätať. Brankára Ikera Casillasa volal Bobo, čo bolo meno bývalého brankára, ktorý klub opustil.“

Gravesen po odchode z Real Madrid nakrátko pôsobil v Celtic Glasgow, nakrátko sa vrátil do Evertonu. Následne ukončil kariéru, stiahol sa z verejného života.

Od tých čias dal Gravesen minimum rozhovorov, mediálnych výstupov až na pár videí na sociálnej sieti twitter. Je však známe, že zarobené peniaze z futbalu šikovne investoval. Dnes si žije luxusne v Las Vegas. Začal sa živiť profesionálnym pokerom. Hovorí sa, že na tomto „biznise“ zarobil 100 miliónov dolárov.

Jeho susedmi sú legendy tenisu André Agassi so Steffi Graffovou či prominentný herec Nicolas Cage. Jazdí na mieru vyrobenom Mercedese za 540 tisíc dolárov.

O zaujímavom príbehu Thomasa Gravesena písal futbalový portál goal.com.