Nie je kasíno ako kasíno: 5 typov a ich špecifiká

Nie je kasíno ako kasíno: 5 typov a ich špecifiká

Pod pojmom kasíno si každý predstaví niečo iné. Ozrejmíme vám 5 rozličných typov a ich špecifiká.

Nie každé kasíno je rovnaké, spoznajte týchto 5 typov

Turistické pasce

Najhorším typom kasína je turistická pasca. Medzi typické príklady patria napríklad kasínové výletné lode alebo v širokom okolí jediné kasína. V týchto prípadoch kasíno nemá konkurenciu a teda neprináša pre hráčov tie najlepšie hry, výnosy alebo pravidlá. Výherné automaty v týchto typoch kasín majú zväčša výplatnosť pod 90 % a blackjack vypláca v pomere 6:5.

Malé ale dobré

Niekedy je menšie kasíno lepšie ako veľké rezorty. Neodsudzujte malé kasína len preto, že sú malé alebo sídlia v nejakej zapadnutej lokalite. Častokrát majú pre hráčov podstatne priaznivejšie hry a pravidlá ako ich veľké náprotivky.

Mega kasínové rezorty

Obrovské kasínové rezorty okrem samotného hazardu prinášajú aj mnoho iných aktivít. Ako napríklad reštaurácie, koncerty, kúpele, golf či zábavu. Plusom je obrovský výber hier a veľa iných aktivít mimo hazardu. Mínusom je, že všetko je podstatne drahšie.

Automatové kasína

Podobný typ kasín ako turistické pasce – kasína, v ktorých nenájdete nič iné len výherné automaty. Nie je tajomstvom, že sloty majú najvyšší house edge, teda výhoda kasína je v týchto hrách najvyššia. Preto vyberajú z peňaženiek hráčov najviac peňazí. Faktom je, že vo veľkých kasínach majú výherné automaty návratnosť vkladov od 90 do 93 %, no v kasínach, kde sú len automaty to môže byť RTP len na úrovni 82 až 85 %.

Online kasína

Hrať v nich môžete z pohodlia domova. Je potrebné nájsť si také, v ktorých sú hry, ktoré chcete hrať a s výhodnými pravidlami z pohľadu hráčov. Tiež je dobré vybrať si také, kde sú najlepšie bonusy.