Neskutočné: V americkej lotérii padol jackpot viac ako 1,2 miliardy eur

Neskutočné: V americkej lotérii padol jackpot viac ako 1,2 miliardy eur

Jedna z najvyšších výhier v histórii! V americkej lotérii Powerball padol jackpot v neuveriteľnej hodnote viac ako 1,2 miliardy eur.

Jackpot v hodnote viac ako 1,2 miliardy eur, teší sa výherca v lotérii Powerball

Šťastný výherca v lotérii Powerball vyhral v americkom Oregone jackpot v hodnote viac ako 1,3 miliardy dolárov (teda viac ako 1,2 miliardy eur). Život mu zmenila kombinácia výherných čísel 22, 27, 44, 52, 69 a červený Powerball 9. Táto výhra je ôsma najvyššia v histórii lotérie v USA. Žreb v lotérii Powerball stojí 2 americké doláre a predáva sa v 45 štátoch USA.

Neuveriteľný jackpot v hodnote viac ako 1,2 miliardy eur sa kumuloval od Nového roka, pretože v 41 po sebe idúcich žrebovaniach žiadny hráč netrafil víťaznú kombináciu čísel. Víťazný tiket si výherca podal v meste Portland, zatiaľ sa neprihlásil a má na to jeden rok. „Chcem zablahoželať víťazovi k tomuto momentu, ktorý mu zmenil život,“ gratuloval šťastnému výhercovi v oficiálnom stanovisku riaditeľ lotérie v Oregone Mike Wells.

Pre šťastného výhercu nastanú príjemné starosti a zároveň atraktívna dilema. Môže si dať buď vyplatiť výhru jednorazovo a v tom prípade inkasuje 573,78 milióna eur alebo si môže dať výhru vyplácať priebežne po dobu 30 rokov a v tom prípade celkovo inkasuje 1,26 miliardy eur. Výhra v lotérii Powerball podlieha v USA federálnym daniam a v niektorých štátoch aj miestnym daniam.