Najlepšie tipy ako prestať hrať a zachrániť si peniaze

Najlepšie tipy ako prestať hrať a zachrániť si peniaze

Všetkého veľa škodí. Hazardné hry môžu byť výborná zábava, ale aj cesta do pekla. Najlepšie tipy ako prestať hrať a zachrániť si peniaze!

Najlepšie tipy ako prestať hrať a zachrániť si peniaze

Priznať si, že máš problém s hazardom

Nudné klišé, ktoré je až nadmieru pravdivé. Mnoho ľudí, ktorí majú problém s hazardom, vytvorí obrovské dlhy, zničí svoj život aj život svojej rodiny. 10 bodov, ktoré odborníci identifikovali ako príznačné pre osoby, ktoré majú problém s hraním:

Pocit nutkavej túžby hrať hazardné hry

Hazardné hry často víťazia nad povinnosťami

Podráždenosť alebo úzkosť ak nehráš hazardné hry

Zvládanie stresu vďaka hazardným hrám

Klamstvá rodine alebo priateľom, aby ste mohli hrať

Negatívny dopad hrania na vaše financie

Voľný čas venovaný výlučne hazardu

Častá snaha skončiť, ale neúspešná

Časté prenasledovanie svojich strát

Pokazené medziľudské vzťahy

Ak spoznávate samého seba vo viacerých z vyššie uvedených bodov, tak najlepšie urobíte, keď vyhľadáte odbornú pomoc čo najskôr.

Aplikácia na zastavenie hrania hazardných hier

Sila modernej doby v praxi, aplikácia patrí medzi najlepšie tipy ako prestať hrať a zachrániť si peniaze. Osvedčila sa napríklad aplikácia Gambling Therapy, ktorá je dostupná na Google Play či Apple Store. Hráči ich môžu využiť na monitorovanie svojho správania pri hraní hazardných hier a následné korekcie. Tieto aplikácie poskytujú nástroje na nastavenie finančných alebo časových limitov.

Prečítajte si príbehy závislých hráčov na hazarde

Ak chcete skutočne prestať hrať, tak musíte vedieť, čím si prešli ostatní podobne zasiahnutí hazardní hráči. Na internete a sociálnych sieťach nájdete mnoho reálnych príbehov hráčov, ktorí sa zo svojej závislosti dokázali dostať. Môže vám to poskytnúť dostatočnú inšpiráciu a motiváciu do vášho vlastného boja. Vďaka týmto príbehom zistíte, že v tom nie ste sami a podobné problémy zažívajú ľudia z rozličných prostredí.

Obmedzenie pokušenia

Existujú programy sebavylúčenia alebo možnosť zakázania zobrazovania reklám na hazardné hry či alkohol na google a youtube. Podobné drobnosti môžu zabrániť zbytočnému pokušeniu a vytvoreniu bezpečnejšieho prostredia pre závislých hráčov.

Smerujte svoju vášeň k iným koníčkom

Vedecky podložené je, že pri hraní sa hráčom vylučuje do mozgu endorfín, pocit šťastia a preto ľahko vzniká závislosť. Koníčky fungujú na podobnom princípe a preto odporúčame nájsť hobby, ktoré vás bude baviť a napĺňať. Skvelý je šport, pri ktorom odreagujete myseľ a zároveň pomôžete aj svojej fyzickej forme.

Toto sú najlepšie tipy ako prestať hrať a vyhnúť sa závislosti od hazardných hier.