Najlepší hráči v histórii kasín (2.)

Najlepší hráči v histórii kasín (2.)

V dvojdielnom špeciáli Najlepší hráči v histórii kasín vám predstavujeme desať z najúspešnejších hazardných hráčov všetkých čias.

Najlepší hráči v histórii kasín

Phil Hellmuth

Hráčom pokeru veľmi dobre známe meno. Doslova ikona pokeru.

Vyhral pätnásť náramkov WSOP. Jeho kniha Play Poker Like the Pros dáva začiatočníkom základné pochopenie Texas hold´em a rozličných typov hráčov.

Je autorom niekoľkých inštruktážnych pokerových videí. Fanúšikovia ho milujú pre emócie, ktoré dokáže pri hre prejaviť.

Stanford Wong

Len ťažko nájdete užitočnejšiu knihu ako uspieť v Black Jacku ako Professional Blackjack od Wonga. Jeho vlastné meno je John Ferguson, používa však pseudonym, aby bol krok vpred pred bezpečnosťou kasína.

MIT Blackjack tím

Skupina študentov z MIT, ktorá využívala techniky počítania kariet v Black Jacku a brali z kasína milióny. Peniaze v kasínach vyhrávajú už od roku 1979.

Vyberali si hráčov do svojho tímu. Museli zložiť test, absolvovať dôkladné školenie a preukázať perfektnú hru predtým, ako boli prijatí a mohli hrať za tímové peniaze.

O MIT Blackjack tíme nakrútili dokonca film a volá sa 21.

Don Johnson

Podnikateľ a hráč, ktorý vyhral viac ako 15 miliónov dolárov hraním Black Jacku. A dokázal to bez použitia techniky počítania kariet!

Phil Ivey

Keď vyhráte desať náramkov na WSOP ako Phil Ivey, bezpochýb sa môžete radiť do kategórie najlepší hráči v histórii kasín.

Viac zdrojov Phila Iveyho označuje ako najlepšieho hráča pokeru všetkých čias.

V roku 2012 vyhral 11 miliónov dolárov hraním baccaratu v Londýne. Ale kasíno Crockfords, v ktorom hrával, mu odmietlo výhru vyplatiť. Dôvodom bolo, že ho prichytili pri využívaní techniky zvanej „edge sorting“. Kasíno to označilo za podvádzanie, Ivy sa bránil, že iba využíval nedokonalosť používaných hracích kariet. Súd však dal za pravdu kasínu.

Všetkých desať spomínaných hazardných hráčov vo svete kasín, ktorých sme vám predstavili v našom dvojdielnom špeciáli, dosiahlo obrovské úspechy a napísali príbehy, ktoré sú veľmi inšpiratívne.