Najlepší hráči v histórii kasín (1.)

Najlepší hráči v histórii kasín (1.)

Najlepší hráči v histórii kasín – v dvojdielnom špeciáli vám predstavíme postupne desať z najúspešnejších hazardných hráčov všetkých čias

Najlepší hráči v histórii kasín

Edward Thorp

Ak sa bavíme na tému najlepší hráči v histórii kasín, Edward Thorp tu nesmie chýbať. Bol to profesor matematiky, ktorý napísal knihu o počítaní kariet. Kniha Beat the Dealer bola prvou knihou o počítaní kariet, ktorá matematicky dokázala, že na základe pomeru vysokých a nízkych kariet zostávajúcich v balíčku možno byť úspešný v Black Jacku.

Osobne si vyskúšal svoje vedomosti vo Vegas. Jeho priateľ Manny Kimmel poskytol počiatočný kapitán 10 tisíc dolárov. Za prvý víkend vo Vegas vyhrali 11 tisíc dolárov.

Thorp bol jedným z prvých hráčov počítajúcich karty, ktorý používal prestrojenia, aby ho neodhalili.

Billy Walters

Väčšina ľudí si myslí, že Billy Walters je najúspešnejším športovým stávkarom v histórii vo všetkých populárnych kasínach v Las Vegas. Pravidelne vyhráva na športových stávkach viac ako 30 rokov.

Jeho príbeh je typickou story z dna až na vrchol. Vyrastal chudobný v Kentucky a ako dvojročný bol viac-menej sirotou. Zomrel mu otec, matka utiekla a vychovávať ho musela stará matka.

Nepreslávil sa len úspechom na poli športových stávok. Má rozbehnutých niekoľko biznisov, vlastní firmy, predáva automobily, prenajíma automobily a má aj golfový areál.

Nie všetko na jeho príbehu je však ružové. Bol odsúdený na päť rokov väzenia za obchodovanie so zneužitím dôverných informácií. Určite patrí do smotánky zvanej najlepší hráči v histórii kasín.

Priezvisko Moneymaker zárukou úspechu v hazarde

Chris Moneymaker

Musíte milovať niekoho s priezviskom Moneymaker, kto vyhrá hlavný turnaj World Series of Poker, čo sa podarilo Chrisovi Moneymakerovi v roku 2003. Bola to obrovská udalosť, pretože svoj vstup do WSOP získal online. To malo za následok obrovský príliv hráčov na online pokerové stránky počas takzvaného „pokerového boomu“.

Viac sa o Chrisovi Moneymakerovi dočítate v jeho autobiografii Moneymaker: Ako amatérsky hráč pokeru urobil zo 40 dolárov 2,5 milióna dolárov na World Series of Poker.

Doyle Brunson

Texas Dolly, čo je prezývka Doyla Brunsona, odišiel do dôchodku v roku 2018, ale jeho pokerové počiny sú legendárne. Dvakrát vyhral World Series of Poker a bol autorom viacerých pokerových kníh, z ktorých najznámejšia je Super / System. Celkovo má desať náramkov WSOP.

Richard Nixon

Napriek tomu, že nikdy nevyhral World Series of Poker ani žiadne významné pokerové turnaje, mal obrovský úspech, pretože svoje pokerové výhry použil na financovanie svojich politických kampaní.

V Spojených štátoch je stať sa prezidentom pravdepodobne vrcholom úspechu. Ten jeho mal základy v úspechu v kasíne.