Najčastejšie otázky nováčikov v hazarde (2.)

Najčastejšie otázky nováčikov v hazarde (2.)

V druhej časti si predstavíme ďalšie najčastejšie otázky nováčikov v hazarde. Samozrejme, nebudú chýbať ani odpovede.

Najčastejšie otázky nováčikov v hazarde

Ako nájsť dôveryhodné online kasíno?

Mnoho začiatočníkov medzi hazardnými hráčmi uprednostňuje myšlienku hrať v online kasíne. Nevedia však podľa akých kritérií vybrať to najlepšie a najmä dôveryhodné. Pred rokmi bolo mnoho podvodných stránok a online herní. Množstvo hráčov prišlo pri týchto podvodných stránkach o svoje peniaze. Dnes je trh s online kasínami podstatne stabilnejší a „čistejší“, čo je pre nováčikov v hazarde výhodou. Uistite sa, že ide o renomované online kasíno s licenciou. Prečítajte všetky zmluvné podmienky kasína ešte pred registráciou. Ak máte nejasnosti, neváhajte kontaktovať zákaznícku podporu. Nájdite si na internete či sociálnych sieťach recenzie od hráčov a prečítajte si ich skúsenosti.

Ktorým hrám sa vyhnúť?

Na túto otázku existuje jednoduchá odpoveď. Vyhýbajte sa hazardným hrám, ktoré vás nebavia. Hrám, ktoré majú najvyššiu mieru house edge (percentuálna výhoda kasína) a hrám, v ktorých záleží výlučne na aspekte šťastie, kde nemožno aplikovať žiadnu stratégiu či taktiku. Vynechajte hry, ktorým nerozumiete alebo vám pripadajú príliš komplikované. Mnoho začínajúcich hráčov sa vrhne na výherné automaty, ale pri nich je výhoda kasína niekedy až 11 %.

Kedy by som mal prestať hrať?

Kľúčová otázka, pretože mnoho začínajúcich hráčov nevie, kedy je správny čas prestať hrať. Najlepšie je stanoviť si limity ešte pred vstupom do kasína. A to limity časové, prípadne limity finančné. Samozrejme je dôležité striktne ich dodržiavať.

Pre nováčikov v hazarde možno odporučiť aj článok o najlepších tipoch, ako zabrániť stresu pri hraní hazardných hier.