Najčastejšie otázky nováčikov v hazarde (1.)

Najčastejšie otázky nováčikov v hazarde (1.)

Začínajúci hazardní hráči majú množstvo nejasností. Toto je súhrn najčastejších otázok nováčikov v hazarde. A tiež odpovede k nim!

Najbežnejšie otázky nováčikov v hazarde… a odpovede

Ako zistím, či mám dosť peňazí na hranie?

V prvom rade je dôležité vedieť, že nie je vhodné chodiť do kasína s množstvom peňazí, ktoré si nemôžete dovoliť stratiť. Na hazardné hry obetujte len voľné finančné prostriedky, ktoré nepotrebujete na dôležitejšie veci, ako napríklad hypotéku, benzín, šeky, faktúry, poplatok za školu dieťaťa, stravu a podobne. Následne ide o to, ako dlho plánujete hrať, aké hry, aké sú minimálne vkladové limity stolov, aké stratégie plánujete použiť a podobne.

Prečo kasíno neustále vyhráva?

Hovorí sa tomu house edge, alebo výhoda kasína. V každej hazardnej hre má kasíno určitú matematickú výhodu. Vyššia je napríklad pri hracích automatoch ako v blackjacku. Preto kasíno nakoniec stále vyhráva a dosahuje neustály zisk. Z pohľadu hráčov je dôležité vyberať si hry, v ktorých je možné vyhrávať (blackjack, poker či športové stávky). V ktorých je najnižšia výhoda kasína a dá sa využívať nejaká stratégia vedúca k úspechu.

Ktoré sú najlepšie hazardné hry?

Jedna z najbežnejších otázok nováčikov v hazarde, ktorá úzko súvisí s predošlou otázkou. Medzi najlepšie hazardné hry radíme tie, ktoré vás najviac bavia a zároveň majú najnižšiu výhodu z pohľadu kasína. Baccarat, blackjack, poker či športové stávky prinášajú najväčšiu možnosť úspechu. Pokiaľ dodržiavate optimálne postupy a stratégie.

Podvádzajú kasína?

Veľa nováčikov v hazarde má obavy, že kasína využívajú manipulatívne techniky vo svoj prospech. Kasíno však z niekoľkých dôvodov nepodvádza. V prvom rade: vďaka house edge, výhode kasína majú herne o zárobky postarané aj bez podvádzania. Po druhé: každé kasíno by skrachovalo v momente, keby sa prevalil nejaký podvod či nekalá praktika na hráčoch. Stratená reputácia by stála kasína viac, ako by zarobili na nejakých špinavých praktikách.