Môže ťa online kasíno zablokovať? Môže a toto sú 4 najčastejšie príčiny

Môže ťa online kasíno zablokovať? Môže a toto sú 4 najčastejšie príčiny

O tejto problematike medzi hazardnými hráčmi koluje niekoľko mýtov. Môže ťa online kasíno bloknúť? A prečo? Tu sú najčastejšie dôvody.

Môže ťa online kasíno zablokovať?

Hovoríme tu o súkromnom podnikaní, takže samozrejme môže a to kedykoľvek sa mu zachce a aj bez príčiny. Zároveň ale musí myslieť na svoju povesť, pretože online kasína so zlou povesťou medzi hráčmi majú namierené ku krachu.

Blokujú online kasína účty víťazným hráčom?

Táto skutočnosť sa medzi hráčmi traduje a počul či čítal som už veľa príbehov o tom, ako online kasína „banovali“ účty víťazom. Nemôžeme ale veriť všetkému, čo čítame alebo počujeme. Každá minca má dve strany a ide aj o to, či sa daní hráči k výhram dostali legálne, bez porušenia pravidiel kasína.

Blokovať účty úspešným hráčom, ktorí neporušili žiadne pravidlá, to by bola cesta do pekla. Poplašné správy sa šíria rýchlejšie ako blesk a takéto kasíno by rýchlo prišlo o svoju reputáciu a zákazníkov. Tým pádom aj o svoje zisky.

Každé online kasíno ale má svoj súbor základných pravidiel, ktoré musí hráč dodržiavať. V opačnom prípade skutočne môže dôjsť aj k zablokovaniu jeho herného účtu.

Väčšina kasín má automatizované systémy na monitorovanie a prevenciu podvodného správania. Tieto systémy majú oprávnenie automaticky zablokovať účty, ktoré porušujú pravidlá.

4 najčastejšie dôvody vedúce k zablokovaniu účtov

Neplnoletosť

Na území Slovenskej republiky môžeš legálne hrať v online kasíne až po dovŕšení 18 rokov veku. Ale existujú neplnoletí hráči, ktorí podvodným spôsobom prejdú verifikáciou dokladov totožnosti a užívajú si nelegálne hranie hazardných hier. Skôr či neskôr ich ale automatické systémy kasín odhalia a zablokujú im účet.

Porušenie zmluvných podmienok

Podmienky online kasína sú tu na to, aby zaistili bezpečné a zábavné hranie pre každého. Porušenie stanovených zmluvných podmienok môže viesť až k zablokovaniu účtu.

Podvádzanie

V kamenných kasínach podvody hráčov odhaľuje množstvo kamier a bezpečnostných pracovníkov. Online kasína v tomto prípade využívajú sofistikované systémy na odhaľovanie podvodov založených na umelej inteligencii. Sledujú každého a podozrivé účty dôkladne preveria. Ak sa podvádzanie potvrdí, tak príde k zablokovaniu účtu. Využívanie robotov, podozrivé vzory stávkovania a podobne patria do kategórie podvodov, ktoré online kasína trestajú blokovaním účtov.

Počítanie kariet

Technicky je počítanie kariet v blackjacku legálne. Ale rátajte s tým, že online kasína sú súkromné spoločnosti prevádzkované s cieľom dosahovania zisku. Vytvárajú si svoje vlastné pravidlá a drvivá väčšina z nich aktívne bojuje proti hráčom využívajúcim počítanie kariet.