Môže nechať robotu! Východniar za 2 eurá vyhral jackpot snov

Môže nechať robotu! Východniar za 2 eurá vyhral jackpot snov

Šťastný výherca z Košického kraja na ten deň nikdy nezabudne! Do smrti nemusí pracovať, za 2 eurá vyhral jackpot takmer 5 miliónov eur.

Východniar vyhral za 2 eurá jackpot takmer 5 miliónov eur

Nedeľa 10. marca zmenila istému šťastnému výhercovi z Košického kraja život. A to doslova a dopísmena! V žrebovaní číselnej lotérie LOTO vyhral jackpot v hodnote 4 804 824.35 eura. Bola to historicky piata najvyššia výhra v tejto hre.

Výherca zvolil dvojtipovú lotovú stávku na náhodný výber čísel a využil možnosť Rýchlej stávky. Šťastný Východniar si zvolil aj doplnkovú hru JOKER. Celková suma za uzavretú stávku bola len 2,50 eura.

K čiastke bezmála 5 miliónov eur ho posunula táto kombinácia šťastných čísel – 1, 10, 19, 24, 28 a 31. Išlo o vôbec prvú miliónovú výhru v roku 2024 a po nej je jasné, že tento Východniar už nemusí do smrti pracovať.

Číselné lotérie: Ako zvýšiť svoje šance na úspech

Existuje niekoľko stratégií zvyšujúcich šancu hráčov v číselnej lotérii. Predstavíme vám stratégiu splatných čísel využiteľnú pre číselné lotérie.

Ako funguje stratégia splatných čísel? Veľmi dobre vieme, že číselná lotéria prebieha náhodne. Často ale existujú prípady, keď sa rovnaké čísla objavia vo veľmi krátkom čase. Tieto čísla sa medzi hráčmi nazývajú „horúce“, pretože sa objavujú často.

Na druhej strane existujú čísla, losované menej často ako priemer a tie poznáme ako „studené“. Niekedy sa nazývajú tiež „po splatnosti“. Aj keby bolo číslo práve vyžrebované, stále by sa mohlo považovať za oneskorené, pretože jeho priemerný počet výberov je stále nízky. To isté platí pre horúce čísla, ktoré neboli vyžrebované niekoľko týždňov.

Hráči využívajúci stratégiu splatných čísel zvyčajne veria studeným číslam. Nakoľko predpokladajú, že čísla, ktoré nepadli dlhšie, už jednoducho padnúť musia. Toto presvedčenie pramení z myšlienky, že každé číslo má byť losované zhruba v rovnakej frekvencii.