Matematika a výherné automaty: 4 kľúčové fakty, ktoré musíte poznať

Matematika a výherné automaty: 4 kľúčové fakty, ktoré musíte poznať

Aby ste dokonale pochopili, ako fungujú výherné automaty, musíte poznať ich koncept algoritmu a 4 kľúčové matematické prvky, na základe ktorých pracujú.

Matematika a výherné automaty: 4 kľúčové fakty, ktoré musíte poznať

RNG – Generátor náhodných čísel

Zakaždým, keď hodíte mincou alebo kockou, vytvoríte náhodný výsledok. Ako môžu výherné automaty vytvoriť náhodný výsledok alebo určiť symboly, ktoré sa objavia na valcoch v každom točení? Každý klasický a online automat používa algoritmus generovania náhodných čísel (RNG), aby sa rozhodlo, či otočenie vedie k výhre alebo strate. To znamená, že výsledok každého točenia je čisto náhodný, bez ohľadu na predošlé výsledky točení.

RTP – Návratnosť hráčom

Spomedzi všetkých matematických pojmov na zozname je miera návratnosti hráča (RTP) tá, ktorú chce každý hráč vedieť. Ako už názov napovedá, tieto údaje určujú percento, ktoré môžete vyhrať späť, keď budete hrať určité sloty po dlhú dobu.

Pre ilustráciu si vezmime slot Thunderkick 1429 Uncharted Seas, ktorý má vysoké RTP 98,6 %, dom má hranu 1,4 %. Z každých 100 eur, ktoré vstúpia do online hry, sa hráčom vráti približne 98 dolárov. Hráči získajú vyššiu výhodu prostredníctvom rôznych funkcií hry, ako sú expandujúce divoké symboly a možnosť vyhrať až 100 bezplatných zatočení.

Je dôležité pochopiť, že RTP meria mieru úspešnosti profitovania z hry na základe toho, ako dlho hráte. Ak budete hru hrať dlhú dobu, pravdepodobne sa vám vráti okolo 98 eur za každých vložených 100 eur.

Rozptyl

Výplatné sadzby sa líšia v každej online hazardnej hre. Niektoré výherné automaty majú tendenciu prinášať časté výhry s nízkou výplatou. Môžete tiež nájsť výherné automaty, ktoré sotva prinesú nejakú výhru, ale ich výplata môže dosiahnuť trojnásobok alebo štvornásobok vašej stávky.

Veľká časť online výherných automatov má stredný rozptyl, ktorý dosahuje dobrý pomer výhier a výplat. Výherné automaty s vysokým rozptylom majú tendenciu mať progresívne jackpoty, ktoré prinášajú život meniace sumy, ktoré môžu dosiahnuť milióny eur, no vyhrať ich je takmer nemožné.

Niektoré výherné automaty majú tendenciu propagovať svoj nízky faktor rozptylu, aby prinútili hráčov točiť valcami čo najviac pre malé výplaty. Medzitým najlepšie online automaty, ktoré majú najvyššiu možnú výplatu, sú tie s vysokým rozptylom.

Rozdiel medzi slotmi je spôsob, ako môže poskytovateľ softvéru uspokojiť svoje hry medzi rôznymi typmi hráčov. Vysoká odchýlka je vhodná pre každého, kto hľadá hry s nízkym rizikom, zatiaľ čo ľudia, ktorí sú ochotní rozdeliť sa s veľkými sumami peňazí za väčšie výplaty, majú tendenciu využívať automaty s nízkou odchýlkou.

Frekvencia zásahov

Koľkokrát sa vám počas vašej poslednej hry podarilo trafiť výherné línie? 10? 50? Hit Frequency alebo „frekvencia zásahov“ je pomer medzi výhernými a nevýhernými točeniami automatov.

Je dôležité nepomýliť si tieto údaje s RTP, pretože meranie sa zameriava len na víťaznú frekvenciu. Môžete sa stretnúť s automatmi s vysokou frekvenciou zásahov a nízkou návratnosťou vašej stávky. Ostatné sloty môžu mať rovnakú frekvenciu zásahov s kombináciou výhier, ktoré zdvojnásobia alebo strojnásobia vašu stávku.

Získanie frekvencie zásahov slotu sa zníži na sčítanie všetkých možných výhier v jednom točení. Berte do úvahy rôzne symboly v rámci slotu a počet možných výherných línií. Majte na pamäti zdvojnásobenie výherných línií pre oba spôsoby, ktoré počítajú výhry zľava doprava a sprava doľava. Pridaním všetkých možných výherných požiadaviek získate frekvenciu zásahov slotu.