Martingale systém: Ako ho využiť v rulete

Martingale systém: Ako ho využiť v rulete

Martingale systém patrí medzi najobľúbenejšie a najbežnejšie využívané medzi hráčmi. Pozrieme sa postupne na to, ako ho efektívne využívať pri jednotlivých hazardných hrách. A začneme ruletou!

Čo je Martingale systém?

Martingale systém patrí medzi najobľúbenejšie a najbežnejšie využívané stávkové koncepty medzi hazardnými hráčmi. Možno ho aplikovať v podstate na všetky hazardné hry.

Využíva negatívny progresívny koncept. To znamená, že po prehre sa stávka zvyšuje a po výhre znižuje. Pokiaľ je kurz na úrovni 2,0, tak v podstate Martingale systém po prehre vyžaduje zdvojnásobiť vklad.

Začínate napríklad stávkou 10 eur. V prípade prehry zdvojnásobíte stávku na 20 eur. Ak prehráte znova, tak opäť treba zdvojnásobiť stávku – tentoraz na 40 eur. Týmto systémom postupujete, až pokým nevyhráte. Teoreticky by tento systém mal byť úspešný, pretože každá séria neúspechov raz končí.

V praxi ale prináša niekoľko úskalí. Dva najzásadnejšie sú kapitálové nároky a limity stávok stanovené kasínami.

Ako využiť Martingale systém v rulete

Jednou z najlepších hazardných hier na využitie Martingale systému je ruleta. Je to preto, lebo ruleta prináša možnosti rovnomerných stávok (koľko peňazí stavím, toľko môžem v prípade úspechu vyhrať). Potrebné je v rulete držať sa práve takéhoto typu stávok, kde je výplatný kurz 2,0 (napríklad stavím 10 eur, vyhrám 20 eur a teda čistý zisk stávky je 10 eur – rovnako ako bola základná stávka). Ak využívame Martingale systém v rulete, sústrediť by sme sa mali prioritne na stávky ako červená/čierna, nepárne/párne či vysoké/nízke. Každý typ z uvedených stávok umožňuje staviť na 18 čísel naraz, čo je takmer polovica všetkých čísel na hracom poli. Po správnom výbere typu stávky môžete ísť smelo na to podľa vyššie uvedeného návodu. To znamená po každej prehre staviť dvojnásobok predošlej stávky a po výhre sa vrátiť na úvodnú stávku.