Martingale systém: Ako ho využiť v blackjacku

Martingale systém: Ako ho využiť v blackjacku

Tentoraz sa pozrieme bližšie na to, ako efektívne využiť Martingale systém pri obľúbenej hre blackjack.

Ako efektívne využiť Martingale systém v blackjacku

Ďalšou populárnou hazardnou hrou, na ktorú môžete použiť Martingale systém, je online blackjack. Vo väčšine verzií blackjacku, výhra proti krupiérovi prináša hráčovi výplatu 1:1, resp. výplatný kurz 2,0 (stavím 10 eur, vyhrám 20 eur, v čistom 10 eur). To je ideálne na použitie metódy negatívnej progresie, ako je Martingale systém.

Na rozdiel od rulety však máte väčšiu kontrolu nad výsledkom hry v prípade blackjacku, čo je obrovská výhoda. Takže sa musíte uistiť, že robíte správne rozhodnutie vo všetkých aspektoch hry. Pri rulete je výsledok každého točenia výsledkom náhody. V blackjacku existujú efektívne metódy, ako znižovať výhodu kasína.

Čím viac týchto techník viete využiť, tým lepšie pre vás a tým viac viete znížiť výhodu kasína a nakloniť misky váh na svoju stranu. Potrebné je využívanie základnej stratégie blackjacku, výber stola s najlepšími pravidlami pre hráčov a pomôže aj schopnosť počítania kariet.

Ďalším faktorom, ktorý treba zvážiť, sú vedľajšie stávky, ktoré ponúkajú mnohé varianty blackjacku. Vo všeobecnosti by ste sa mali vyhýbať vedľajším stávkam, najmä stávke na poistenie v blackjack, ak chcete použiť Martingale systém. Tieto stávky majú zvyčajne veľkú výhodu, čo sťažuje konzistentné vyhrávanie.

Tri tipy ako vyhrať v blackjacku

Perfektná stratégia

Základy robia divy a preto sa nauč využívať základnú stratégiu v blackjacku. Každá kombinácia kariet, ktorú v blackjacku dostaneš, tak má jeden konkrétny optimálny spôsob, akým sa dá zahrať. Samozrejme, na základe toho, akú hornú kartu má krupiér.

Z dlhodobého hľadiska využitím perfektnej stratégie minimalizujete straty a dokonca zvýšite svoje šance na víťazstvá. Matematika hovorí jasne: ak využívate perfektnú stratégiu pri stole s najlepšími pravidlami, tak výhoda kasína klesne na úroveň okolo pol percenta.

Základnú stratégiu sa môžete naučiť, ale povolené je využitie pri stole aj tabuľku s rozpisom optimálnych možností hrania jednotlivých kombinácií. Tabuľka bola vytvorená na základe počítačových programov a odskúšaná na obrovskom množstve rúk.

Hra s najlepšími pravidlami

Ako bolo spomenuté vyššie, medzi tipy, ako vyhrať v blackjacku, patrí aj výber správneho stola. Teda takého, kde nájdeš najlepšie možné pravidlá. Hľadajte stoly s čo najviac dobrými pravidlami, čo niekedy môže byť ako hľadanie povestnej ihly v kope sena. Zoznam pravidiel, ktoré sú dobré z pohľadu hráča a znižujú výhodu kasína:

  • Je lepšie, ak krupiér musí stáť na mäkkej 17
  • Čím menší počet balíčkov, tým lepšie
  • Možnosť zdvojnásobiť čo najviac rúk
  • Lepšie je viac možností na rozdelenie kariet
  • Výplata 3:2 je lepšia ako 6:5

Sledovanie miešania kariet

Kasína čoraz viac využívajú automatické miešanie kariet v blackjacku, pri tomto spôsobe je sledovanie miešania kariet nemožné. Ale pri ručnom miešaní kariet dokážete náhodne sledovať isté dôležité karty a ich umiestnenie. Vďaka poctivému tréningu dokážete predvídať blížiaci sa príchod niektorých kariet a následne upravovať svoje stávky.