Mali by ste hrať výherné automaty za maximálnu stávku?

Mali by ste hrať výherné automaty za maximálnu stávku?

Hrať výherné automaty za maximálnu stávku? Je to potrebné na zvýšenie šancí na úspech a lepšie výhry? Alebo je pre hráčov výhodnejšie nehrať za maximálnu stávku?

Častokrát počujete alebo čítate o tom, ako rozliční odborníci na hazardné hry odporúčajú zakaždým hrať výherné automaty za maximálnu stávku na jedno točenie. Pre väčšinu hier to však neplatí.

Sú maximálne stávky na výherné automaty lepšie?

Veľký pozor! Výherné automaty majú len jedno tlačidlo Max Bet. Ale niektoré hry majú konfigurovateľný počet výherných línií. Ak je napríklad minimálna stávka na jednu výhernú líniu 20 centov, tak pri hre s 25 výhernými líniami bude 2,50 €. Ale ak je maximálna stávka 1 € na výhernú líniu, tak celková stávka bude až 25 €.

Ak na vyššie spomenutom automate chcete ušetriť, môžete to docieliť dvoma spôsobmi. Môžete staviť na menej výherných línií alebo môžete znížiť výšku svojej stávky.

Existujú však aj výherné automaty, ktoré neponúkajú niektoré funkcie pre hráčov, ktorí nehrajú za maximálne stávky. Z toho sa dá dedukovať, že RTP (návratnosť slotu) bola vypočítaná len pre maximálne stávky. Keď nehráte za maximálne stávky, priemerná návratnosť pri týchto hrách klesá.

Ak sa v hre nedajú deaktivovať výherné línie alebo nevyžaduje maximálne stávky, tak sa pravdepodobnosti nemenia. Môžete staviť minimálnu alebo maximálnu stávku, ale pravdepodobnosť výhry to nezmení. Ak máte bankroll povedzme 300 €, tak pri minimálnej stávke 1 € môžete odohrať 300 točení, ale pri stávke 5 € môžete hrať pri rovnakej pravdepodobnosti len 60 zatočení. Čo sa oplatí viac? Odpoveď je jednoduchá, odohrať za menšiu stávku viac točení, čo prináša viac šancí na jackpot.

Kedy je vhodné zvoliť maximálnu stávku na výherné automaty

– Ak hráte progresívne sloty, v takomto prípade sú najvyššie jackpotové výhry dostupné len pre hry s maximálnymi stávkami.

– Ak je výhra napríklad 1000-násobok vašej stávky, tak je rozdiel, či vyhráte pri stávke 1€ alebo 5€. V prvom prípade bude výhra 1000 € a v druhom 5000 €. Na druhej strane, výsledok každého točenia je úplne náhodný bez ohľadu na výšku stávky.

Nehrať za maximálne stávky má aj ďalšiu výhodu

Pokiaľ máte obmedzený bankroll, čo väčšina z nás má, a chcete vyskúšať viacero hier, tak je lepšie hrať za minimálnu stávku, čo umožní odohrať celkovo viac spinov.