Majú hracie automaty pamäť?

Majú hracie automaty pamäť?

Dokážu si hracie automaty pamätať, čo hráči predtým hrali, či vyhrávali alebo prehrávali? Mnoho hráčov tejto teórii verí, ale aká je pravda?

Jednoducho to nie je pravda. Generátory náhodných čísel (alebo RNG) boli navrhnuté tak, aby rozptýlili takéto fámy. Hracie automaty generujú náhodné čísla, náhodné výsledky a každá hra je jedinečná bez ohľadu na výsledok tých predchádzajúcich. Tvrdenie, že hracie automaty si vás pamätajú a to, čo ste hrali alebo či ste vyhrali, nie je možné z dôvodu jedného malého detailu. V hracích automatoch, v kamenných aj online kasínach, nie sú žiadne pamäťové karty.

Hracie automaty nemajú žiadnu pamäť

Série výhier aj prehier sú jednoducho dielom náhody. Hracie automaty majú RTP (priemernú a dlhodobú návratnosť stávok), ktorá vyjadruje, koľko peňazí sa hráčom vracia späť. Ak má slot RTP na úrovni 96 %, znamená to, že priemerne z dlhodobého hľadiska zo 100 eur vložených do hry vráti slot späť hráčom 96 eur. Zvyšné 4 eurá je zisk pre kasíno.

Keď sa vám nabudúce nebude dariť a potiahnete neúspešnú sériu, tak neprepadnite paranoidnému pocitu, že hracie automaty vás sledujú a nedoprajú vám úspech. Nemajú ako! Online hracie automaty nemajú žiadnu pamäť na hry, ktoré hráte. Neexistuje žiadna veľká tajná databáza všetkých zatočení a výplat, ktoré kedy každý hráč vyhral. Online sloty sú regulované licenčnými orgánmi a audítormi tretích strán. Tieto orgány plnia povinnosti, ako je zabezpečenie toho, aby sa výsledky zatočení generovali náhodne.

Každý výsledok, ktorý vidíte na obrazovke, keď stlačíte tlačidlo roztočenia, je generovaný náhodne. Na valcoch každého automatu je obmedzený počet možných výsledkov. Tieto výsledky sú počítaču interpretované ako čísla, takže keď stlačíte tlačidlo otáčania, ktorékoľvek z týchto čísel bude náhodne vybrané. Výsledok, s ktorým je toto číslo spojené, sa vám potom zobrazí na valcoch v symboloch.

Kontrolné orgány testujú softvér, ktorý generuje výsledky pre hry. Kontrolujú kód a algoritmus, na ktorom RNG beží, aby otestovali, že nemá žiadny presný vzor. A že vytvára výsledky náhodne a nepredvídateľne.