Ktoré výherné automaty sú najšťastnejšie?

Ktoré výherné automaty sú najšťastnejšie?

Medzi milovníkmi hazardných hier a priaznivcami kasín často zaznieva v debatách otázka: Ktoré výherné automaty sú najšťastnejšie? Skúsime si túto otázku zodpovedať.

Šťastie je relatívny pojem. V živote, aj v hazarde. Sloty sú naprogramované stroje. Výsledky dosiahnuté pri jednotlivých hrách nemajú žiadnu súvislosť s hrami predošlými. Alebo s hráčmi, ktorí pri výherných automatoch práve sedia. Tých jednoducho automat nedokáže rozpoznať.

Ktoré výherné automaty sú najšťastnejšie?

Ako teda definovať šťastie pri výherných automatoch? Jediným relevantným ukazovateľom, ktorý poznáme je RTP. Teda percentuálna miera návratnosti vkladov. Pri jednotlivých hrách sa pohybuje v rozmedzí 88 % až 99 %. Je zrejmé, že viac šťastia prinesú hráčom sloty, ktoré majú RTP na vyššej hodnote.

Nie všetci výrobcovia a nie všetky hry však údavajú konkrétne RTP. O tejto hodnote nemusí informovať hráča ani kasíno. Pri niektorých slotoch hodnotu RTP možno zistiť. Ak hľadáte najšťastnejší výherný automat, rozhodne vyberajte z tých, ktoré majú najvyššie RTP.

Faktom je, že keď porovnáme sloty s 88 % RTP a s 98 % RTP, o 10 percentuálnych bodov „viac šťastia“ prinášajú druhé menované.

Za šťastné automaty sa dajú považovať tiež tie, ktoré prostredníctvom bonusov poskytujú najviac free spinov, voľných zatočení. V podstate od kasína touto formou dostanete zadarmo možnosti získať zaujímavú výhru.

Presná definícia šťastia v živote, ani pri slotoch neexistuje. No objasnili sme si, ako rozlišovať šťastnejšie a menej šťastné výherné automaty v praxi.

Pri slotoch je dôležitý nielen údaj RTP, ale aj volatilita. Viac o tom sa dočítate TU.