Klasické výherné automaty verzus video sloty: Ktoré sú lepšie?

Porovnávame klasické výherné automaty a video sloty. Sumarizujeme výhody a nevýhody oboch, porovnáme tiež základné rozdiely.

KLASICKÉ VÝHERNÉ AUTOMATY

Výhody

1. Jednoduchosť : Aj v súčasnej dobe veľa hráčov vyhľadáva klasické výherné automaty. Jedným zo základných dôvodov je jednoduchosť ich používania. Video sloty majú veľa rozmanitých funkcií, ale môžu byť komplikovanejšie. Pre začiatočníkov ideálna voľba!

2. Nostalgia: Faktor nostalgie nemožno zabudnúť. Nostalgia je prirodzenou ľudskou emóciou a jej silu nemožno podceniť. Pre niektorých hráčov nie je nič lepšie, ako oživiť svoje spomienky na klasické výherné automaty. Práve faktor nostalgie môže za nedávny trend retro hier.

Nevýhody

1. Menej výherných línií : Väčšina klasických výherných automatov používa dizajn 3×3 a teda nemôže hráčom ponúknuť toľko výherných línií, ako moderné video sloty. Menej výherných línií znamená, že hráči môžu vyhrať menej peňazí.

2. Chýbajúca rozmanitosť : Neustále vychádzajú nové video sloty s modernými trendami a rozmanitými motívmi. Na druhej strane, pri klasických výherných automatoch je na výber len z niekoľkých tém.

3. Plynulosť hry : Klasické výherné automaty je potrebné „kŕmiť“ ručne pri vkladoch. To podľa mnohých hráčov narúša plynulosť hry. Argumentujú tým, že pri video slotoch sa dokážu lepšie ponoriť do hry a neruší ich spomínaný prvok vkladov.

VIDEO SLOTY

Výhody

1. Vyšší počet výherných línií – Pri niektorých hrách si hráči užívajú aktivovaných aj viac ako 1000 výherných línií naraz, čo zvyšuje ich šancu na zaujímavejšie výhry.

2. Výber hier – Ďalšou výhodou video slotov je, že si vyberáte doslova z tisícok rozmanitých hier a motívov. Vývojári neustále pracujú na nových, originálnych témach a prvkoch. Nájdete video sloty doslova s akoukoľvek témou – od zombie po Jimiho Hendrixa.

3. Bonusy – Zatočenia zadarmo alebo masívne progresívne jackpoty, to všetko ponúkajú moderné video sloty. Niektoré prinášajú špeciálne symboly, ktoré otvárajú bonusové kolá či prinášajú špeciálne ceny.

4. Aplikácie – Mnoho kasín ponúka aplikácie prostredníctvom ktorých môžete hrať video sloty cez smartfón prakticky kedykoľvek a odkiaľkoľvek.

Nevýhody

1.Komplikovanosť – Video sloty sú obľúbené, ale nie sú bez chýb. Niektoré majú toľko funkcií, až to môže na niektorých hráčov pôsobiť zmätočne. Najmä nováčikovia s tým môžu mať problém.

2. RTP a volatilita – Dôležité hodnoty, ktoré nepozná ani zďaleka každý hráč. Pritom je veľký rozdiel, či slot má priemernú výhernosť (RTP) 94 % alebo 98 %. Údaje sa ťažko dajú dohľadať, na niektorých stránkach sú uvádzané odlišné údaje a podobne. Pri niektorých hrách hodnotu RTP ani nedokážete zistiť.

3. Vyššia návykovosť – Video sloty sú konfigurované tak, aby udržali pozornosť hráča čo najdlhšiu dobu. Pre problematických hráčov to môže predstavovať vyššie riziko návykovosti.