Kasínové škandály: Krach online kasína Full Tilt Poker

Kasínové škandály: Krach online kasína Full Tilt Poker

Tešilo sa veľkej sláve, no spadlo strmhlav dole až do krachu! Reč je o online kasíne Full Tilt Poker.

Online kasíno Full Tilt Poker bolo „dieťa“ piatich profesionálnych hráčov pokeru. Táto online herňa pokeru bola spustená v roku 2004. Fanúšikovia obľúbenej kartovej hry si tu mohli užiť dosýtosti zábavy v cash games aj turnajoch.

Ako skrachoval Full Tilt Poker

Stránka ponúkala populárne verzie hry ako Texas holdem či Omaha. V limitovanej aj nelimitovanej verzii hry. Herňa prekvitala, tešila sa čoraz väčšej obľube a postupne sa vypracovala na jedno z najväčších online kasín na americkom trhu.

V roku 2010 prišla s novou verziou pokeru zvanou Rush Poker. Rusk Poker umožňoval odohrať viac rúk za hodinu, než kedykoľvek predtým. Stránka bola medzi hráčmi veľmi obľúbená aj vďaka veľkým turnajom, ktoré sa konali každé tri mesiace. Každý turnaj hostil iný profesionálny hráč pokeru. Turnaje prebiehali v rôznych obmenách a verziách, aby si na svoje prišiel každý.

V roku 2006  spoločnosť čelila prvému veľkému škandálu. Jeden z podporovateľov tohto online kasína dal spoločnosť na súd kvôli tomu, že nedostal svoju porciu vlastníckych práv. To bol začiatok konca tejto online herne. V roku 2011 prišla veľká rana Black Friday, ktorá pochovala toto online kasíno. Spoločnosť prišla o všetkých, ktorí ju podporovali, pretože definitívne stratila dôveru.