Kasínové škandály: Keď Black Friday zatriasol trhom v USA

Kasínové škandály: Keď Black Friday zatriasol trhom v USA

Pripravili sme si pre vás novú rubriku s názvom Kasínové škandály. V pilotnej časti si pripomenieme, ako Black Friday zatriasol trhom online kasín v USA.

BF sa v súčasnosti spája s veľkými zľavami či výpredajmi vo vybraných obchodoch. No tento termín sa spája aj s veľkým škandálom v hazardnom priemysle.

Black Friday je deň, kedy kasína dostali od vlády USA najväčší úder. V symbolický dátum 11. apríla 2011 Ministerstvo spravodlivosti USA vydalo žalobu na tri z najväčších online kasín. Obvinili ich z nelegálneho prevádzkovania hazardných hier a porušovania zákona UIGEA.

Ako Black Friday zatriasol trhom v USA

Obvinené stránky boli Absolute Poker, Full Tilt Poker a aj dnes dobre známy Poker Stars. Spolu s týmito troma veľkými hráčmi na trhu boli obvinenia vznesená aj na ďalších jedenásť subjektov. Hráči, ktorí mali vložené finančné prostriedky u uvedených online kasín, mali dostať náhradu svojich peňazí.

Jediná spoločnosť, ktorá to dokázala splniť, bola Poker Stars.

Pokers Stars napokon vyriešili svoj problém s Ministerstvom spravodlivosti USA zaplatením 731 miliónov dolárov. Následne Poker Stars pohltila spoločnosť Full Tilt Poker. Spoločnosť Poker Stars súhlasila s vyrovnaním záväzkov Full Tilt Poker.

Ostatné dve online kasína neboli schopné čeliť tvrdému úderu od vlády USA a krátko po Black Friday zmizli z trhu.