Kasínové škandály: Ako Ron Harris preprogramoval hracie automaty a zbieral jackpoty

Kasínové škandály: Ako Ron Harris preprogramoval hracie automaty a zbieral jackpoty

V ďalšej časti rubriky zvanej Kasínové škandály si zaspomíname na to, ako chlapík menom Ron Harris preprogramoval hracie automaty, aby na nich mohol vyhrávať jackpoty.

Ron Harris bol chlapík, ktorý sa perfektne vyznal do počítačov. Svoje schopnosti sa rozhodol využiť tak, aby zarobil kopec peňazí. Keby bol trochu precíznejší v tom, s kým bude spolupracovať, mohol svojím podvodom zarábať peniaze doteraz.

Pracoval pre Nevada Gaming Board ako údržbár hracích automatov. Jeho úlohou bolo skontrolovať všetky nové hracie automaty pred ich umiestnením do kasína. Mal sa ubezpečiť, aby počítadlá čísel EPROM pracovali správne a nebolo s nimi po odchode od výrobcov manipulované.

Bol tiež zodpovedný za vykonávanie náhodných kontrol na hracích prístrojoch. Pri kontrole týchto čipov prišiel na to, že sa dajú preprogramovať. A prišiel na to, že sa dajú preprogramovať tak, aby dosiahol jackpot, kedykoľvek bude chcieť!

Ron Harris počas svojej „kariéry“ dokázal preprogramovať 30 automatov

Netrvalo dlho a prišiel do práce, aby vymenil čipy v hracích automatoch, na ktorých pracoval po celej Nevade. Výmena čipov nebola príliš riskantná. Čipy, ktoré používali bežne boli úplne rovnaké ako tie, ktoré používal na svoj podvod. Takže nevynikali, keď stroj kontrolovali iní zamestnanci.

Jeho schéma fungovala, až kým sa nerozhodol zájsť do Atlantic City a nepožiadal o pomoc Errola McNeala. Plánom bolo, aby McNeal išiel do kasína, zahral si na automate, získal jackpot a odišiel. Ale McNeala chytili pri podvode, pretože nebol dostatočne pripravený na to, aby všetko spravil správne a nenápadne.

Oboch páchateľov chytili, obvinili a odsúdili. Až  do momentu, keď ho zadržali, Ron Harris dokázal preprogramovať viac ako 30 výherných automatov.