Kasíno dovolenka: 15 vecí, ktoré v tvojej batožine nesmú chýbať

Kasíno dovolenka: 15 vecí, ktoré v tvojej batožine nesmú chýbať

Kasíno dovolenka je typ dovolenky, keď milovníci hazardnej zábavy vyrážajú do zahraničia za zábavou v kasínach. Toto je 15 vecí, ktoré nesmú v ich batožine chýbať!

DOKLADY

Preukaz totožnosti, cestovný pas či vodičský preukaz. Nevyhnutné veci, bez ktorých sa vaša kasíno dovolenka nezaobíde.

HOTOVOSŤ

Cash je kráľom v kasíne. Hotovosť vám poslúži na stávky, na sprepitné aj na drinky. Nespoliehajte na výbery hotovosti priamo v kasínach, majú šialené poplatky. Zásobte sa dostatočným cashom už pred odjazdom na dovolenku.

NABÍJAČKY

Nezabudnite si pribaliť nabíjačky na všetky potrebné zariadenia – telefón, laptop či fotoaparát. Nie je nič horšie, ako byť na novom mieste a vidieť, že telefón má úroveň baterky 12 %.

POHODLNÁ OBUV

Verte či nie, vaša kasíno dovolenka znamená, že budete veľa času na nohách. Aj keď neplánujete žiadne turistické výlety, kasína zvyknú byť obrovské a ak ich chcete dôkladne preskúmať, nachodíte sa. Pohodlná obuv je nevyhnutnosť. Žiadne žabky!

DEZINFEKCIA RÚK

Obzvlášť v dobe Covidu. Zbaľte do svojej batožiny malú fľašku účinného dezinfekčného roztoku na ruky. V kasínach sa vystrieda obrovské množstvo ľudí s rôznymi hygienickými návykmi. Nie je nič horšie, než ochorieť krátko po príchode na dovolenku.

SLNEČNÉ OKULIARE

Využijete ich v slnečných destináciách pri pobyte vonku či na pláži. Ale niektorí hráči používajú slnečné okuliare aj pri hre v kasíne, napríklad pri pokeri.

TAŠKA NAVIAC

Pribaliť si tašku naviac je výborný nápad. Aby ste mali kam uložiť suveníry, či veci, ktoré v dovolenkovej destinácii nakúpite.

NAJMENEJ JEDNA SADA ELEGANTNÉHO OBLEČENIA

Niektoré kasína môžu mať „dress code“ a teda predpísané elegantné oblečenie ako podmienka pre vstup. Nechcete sa pripraviť o výnimočný zážitok len preto, že ste prišli v plážových šortkách?

OPAĽOVACÍ KRÉM

Ak sa chystáte do Vegas, opaľovací krém je nevyhnutnosťou. Slnečno je v „meste hriechu“ viac ako 300 dní v roku a chcete si svoju kasíno dovolenku užiť bez nepríjemne spálenej pokožky.

Ďalšie veci, bez ktorých sa vaša kasíno dovolenka nezaobíde

PLAVKY

Kasínové rezorty takmer v každom prípade ponúkajú luxusný zážitok z bazéna. Pred hraním v kasíne si užite relax v bazéne, alebo v ňom môžete zrelaxovať po náročnom dni v kasíne.

ĽAHKÁ BUNDA ALEBO MIKINA

Ak sa má vaša kasíno dovolenka odohrávať v teplejšom podnebí, možno vás to zvádza k myšlienke, že bundu alebo mikinu nebudete potrebovať. Ale musíte brať do úvahy, že kasína majú pustenú klimatizáciu a pumpujú studený vzduch, aby zvýšili komfort návštevníkov. Môže to byť príjemné schladenie, keď vojdete rovno z rozpálených ulíc. Ale po dlhšom sedení pri stole vám môže byť chladno.

EXTRA VANKÚŠ

Hotelové vankúše nie sú vždy práve najpohodlnejšie. Vytvorte si v batožine priestor pre jeden alebo dva extra vankúše. Lepšie sa vyspíte a budete sa lepšie cítiť počas celej dovolenky. Okrem toho, keď sa lepšie vyspíte, aj hra v kasíne vám pôjde lepšie.

MALÁ LEKÁRNIČKA

Mať po ruke malú lekárničku nie je na škodu, nech ste kdekoľvek alebo robíte čokoľvek. Lieky od bolesti, hnačky či horúčky, obväz by v nej nemali chýbať.

STRATEGICKÉ TABUĽKY

Ak sa chystáte hrať blackjack, bez strategických tabuliek ani na krok.

TELEFÓN

Môže sa zdať super nápad, ísť na kasíno dovolenku bez telefónu a odstrihnúť sa od všetkého. Ale majte telefón vždy poruke. Nikdy neviete, kedy sa môže zísť. Prinajmenšom, aby ste si vytvorili fotky a uchovali spomienky na skvelý trip.