Kamenných herní v Česku ubúda, hazard na internete posilňuje

Kamenných herní v Česku ubúda, hazard na internete posilňuje

Trend v hazardnom priemysle v susednom Česku je zrejmý. Kamenných herní ubúda, na druhej strane naberá na sile hazard na internete.

Regulácia hazardu v Českej republike sa výrazne podpísala pod skutočnosť, že počet kamenných herní za posledné štyri roky výrazne ubudol. Informuje o tom Ministerstvo financií ČR.

Kamenné herne miznú, hazard na internete posilňuje

Ubudlo 80 percent kamenných herní a takmer dve tretiny automatov.

Skutočnosťou však je, že mnohé herne sa premenili na kasína a hazard začal prekvitať najmä v online priestore.

Do roku 2017 sa v online priestore odohrávalo asi len 10 percent hazardných hier. V roku 2020 bol už ale pomer hrania hazardných hier na internete v ČR na úrovni zhruba 45 percent. Teda trend je očividný.  Informuje o tom portál novinky.cz.

Situácia ohľadom koronavírusovej pandémie daný trend ešte urýchlila. Dlhodobo boli zavreté kamenné herne a kasína a milovníci hazardnej zábavy o to viac hrali prostredníctvom online kasín.

Podobne ako na Slovensku aj v ČR začal fungovať Register vylúčených osôb z hrania hazardných hier. V súčasnosti obsahuje asi 206 tisíc mien a z toho deväť stovák sa na uvedený zoznam dalo zapísať na vlastnú žiadosť.

Čo z vyššie uvedeného vyplýva?

Že nastavená regulácia hazardu v Českej republike síce vymietla kamenné herne z povrchu zemského, no určite nie hazard.

Mnohé herne sa premenili na kasína a fungujú v podstate po starom. Navyše markantne naberá na sile hazard na internete a tento trend bude do budúcnosti s veľkou pravdepodobnosťou pokračovať.