Jaromír Jágr v divokých časoch prehral aj 200-tisíc dolárov za noc

Jaromír Jágr v divokých časoch prehral aj 200-tisíc dolárov za noc

Jaromír Jágr je známy nielen svojou hokejovou dlhovekosťou, obrovskými úspechmi, tvrdým tréningom, ale v minulosti sa neslávne „preslávil“ aj svojimi kasínovými úletmi.

Americký magazín Complex ho zaradil na deviatu pozíciu najväčších gamblerov medzi profesionálnymi športovcami.

Jaromír Jágr je známy nielen pre svoju vášeň pre hokej, ale aj pre svoju vášeň k hazardným hrám.

Český stále aktívny hokejista, člen elitného Triple Gold Clubu (víťazi olympiády, MS aj Stanley Cupu v NHL), mal v minulosti veľké problémy s hazardom a kasínami.

Jaromír Jágr priznal, že v minulosti to bolo v kasínach poriadne divoké

V roku 1997 sa riešila kauza, keď kasíno so sídlom na Belize zverejnilo, že Jágr im dlhuje peniaze. Údajne mal „sekeru“ na hazarde vo výške 500 tisíc amerických dolárov.

Po súdnom rozhodnutí musel Jaromír Jágr inému kasínu vyplatiť 350 tisíc dolárov.

Jeho láska k hazardu a kasínam možno spojiť s jeho obrovskou súťaživosťou, ktorá ho zdobila počas celej kariéry na ľade.

„Rád súťažím vo všetkom, čo robím. Pokojne si pôjdem zasúťažiť s niekým v streľbe na basketbalový kôš. Nemá to nič spoločné s kasínom. Pri hazarde súťažíte s niečím,” hovoril Jágr v minulosti.

V príležitostných návštevách kasín nevidel zásadný problém.

„Po sezóne si zájdem na týždeň do Las Vegas. Tento rok som šiel na Floridu. Neviem, či to je problém. Myslím si, že je problém, ak hazardujete každý deň. Ale ak idem do Las Vegas raz – dvakrát za rok, nemyslím si, že to je problém,” hovoril ešte v roku 2001 ako hráč Pittsburghu Penguins.

Svedkovia jeho nočných návštev kasína či díleri priznávali, že Jaromír Jágr bol schopný prehrať aj 200-tisíc dolárov za jednu noc. Česká legenda priznala, že počas rokov, keď ho hazard držal naplno, to bolo poriadne divoké.

„Áno, v tom čase som vyvádzal poriadne hlúposti. Ale to obdobie je dávno a definitívne za mnou.”

Má 49 rokov a naplní podľa všetkého svoje predsavzatie. V minulosti vyhlasoval, že hokej bude hrať súťažne do päťdesiatky. Tú oslávi 15. februára 2022.

Jágr sa chystá hrať za Kladno, ktorého je majiteľom v budúcej sezóne. „Rytieri“ dokázali postúpiť do extraligy. Napriek tomu, že mu ťahá na 50, stále je vo výbornej forme. V uplynulej sezóne odohral 35 zápasov a nazbieral v nich 22 bodov.