Jaromír Jágr medzi najväčšími milovníkmi kasín v histórii športu

Jaromír Jágr medzi najväčšími milovníkmi kasín v histórii športu

Profesionálni športovci nezriedka majú pozitívny vzťah ku kasínam a hazardným hrám. Patrí, resp. patril medzi nich aj legendárny Jaromír Jágr.

Profesionálny šport na vrcholnej úrovni je spájaný s obrovským tlakom a očakávaniami. Športovci nezriedka hľadajú únik v hazardných hrách a patria k milovníkom kasín.

Jaromír Jágr patrí, resp. patril medzi nich. Legendárny český hokejista sa v súvislosti s kasínami a hazardom častokrát zmieňoval v najrôznejších magazínoch či na rozličných weboch.

Jaromír Jágr medzi najväčšími milovníkmi hazardu spomedzi športovcov

Napríklad ešte pred 10 rokmi o Jágrovi a jeho láske k hazardu písal portál complex.com v článku 10 najväčších gamblerov v histórii športu. Iste, za poslednú dekádu sa tento rebríček určite poriadne zmenil.

Podľa tohto zdroja Jágr v roku 2003 prehral na hazardnom webe CaribSports pol milióna dolárov. V jednom z rozhovorov český útočník priznal, že na internete prehral ďalších 950 tisíc dolárov.

Jágr svoju lásku k hazardným hrám a kasínam nikdy netajil a rád si spraví výlety do „mesta hriechu“ – Las Vegas.

Jaromír Jágr si však takúto zábavku rozhodne mohol dovoliť. Jednak počas svojej mimoriadne úspešnej kariéry zarobil obrovské množstvo peňazí a navyše to bol ventil zo športového života, ktorý mu pomohol vyčistiť si hlavu od hokejového tlaku a možno aj tento ventil mu pomohol udržať sa na vrchole tak dlho.

Vo februári 2021 oslávil 49. narodeniny a stále aktívne hrá. Nastupuje za prvoligové české Kladno (druhá najvyššia súťaž), ktorého je majiteľom. Je členom elitného Triple Gold Clubu, kam patrí smotánka – hráči, ktorí vyhrali Stanley Cup, olympiádu aj majstrovstvá sveta.