Jackpoty na slotoch: Poznáte všetkých 6 typov?

Jackpoty na slotoch: Poznáte všetkých 6 typov?

Sloty alebo hracie automaty sa delia na dva základné typy: s jackpotom alebo bez jackpotu. Pozrieme sa na šesť typov, aké jackpoty na slotoch poznáme.

Jackpoty na slotoch: Spoznajte všetkých 6 typov

Fixné

Najbežnejšie jackpoty na slotoch sú fixné. To znamená, že je stanovená pevná suma jackpotu, ktorú môžu hráči vyhrať. Táto čiastka sa nemení, dnes bude rovnaká ako včera. Výška jackpotu zostáva rovnaká, aj keď niekto vyhrá a jackpot je resetovaný. Výhodou je, že nemusíte čakať, kým sa jackpot nazbiera.

Progresívne

Sloty s progresívnym jackpotom sú tiež veľmi bežné a obľúbené medzi hráčmi. Výška jackpotu sa pri týchto slotoch v priebehu času mení. V podstate sa tieto jackpoty budujú, čím viac ľudí tieto sloty hrá. Potom jeden šťastný výherca získa celý jackpot náhodne. V zásade platí pravidlo, že čím dlhší čas od jednotlivých výhier uplynie, tým je výška jackpotu lepšia. Progresívne sloty majú stanovenú základnú výšku jackpotu a na túto výšku sa vráti po výhre. Bežnou stratégiou hráčov je čakať, kým výhra narastie do fantastických čiastok a potom sa začnú usilovať o jej získanie. To môže ušetriť značné kapitálové prostriedky.

Must Drop

Jackpoty na slotoch v štýle Must Drop musia byť vyhraté v presne stanovenom čase. Rovnako ako pri progresívnych slotoch, aj tu sa môže výška jackpotu v priebehu času zvyšovať. Rozdiel je v tom, že pri progresívnych slotoch bude jackpot narastať, až kým ho niekto nevyhrá a pri Must Drop musí jackpot padnúť v presne definovanom čase. Majú rôzne časové rámce – napríklad hodinové, denné či týždňové. Šanca na výhru Must Drop jackpotu sa s blížiacim deadlinom, samozrejme, zvyšuje.

Miestne

Miestne jackpoty sú progresívne jackpoty ale naviazané na jednu konkrétnu hru alebo stroj. Rozdielom od klasických progresívnych jackpotov je, že celková výška jackpotu je menšia, pretože prispeje menej hráčov, ale zas na druhej strane je menšia konkurencia a tým vyššia šanca na ich získanie.

Sieťové

Miestne jackpoty sa vzťahujú iba na konkrétny herný titul v jednom kasíne. Sieťové jackpoty spájajú všetky hracie automaty konkrétneho titulu vo viacerých kasínach. To znamená, že hráči z celej krajiny môžu prispieť k jackpotu tejto hry. V dôsledku toho sú ceny za sieťové progresívne jackpoty zvyčajne oveľa vyššie ako miestne jackpoty.

Násobné

Násobné jackpoty na slotoch v praxi znamenajú, že niektorá hra ponúka viac ako len jeden jackpot. To znamená, že existujú sloty, ktoré skĺbia pevné aj progresívne jackpoty.