Hviezda San Jose prehrala milióny v kasíne a vyhlásila bankrot: Ukončia mu v NHL zmluvu?

Hviezda San Jose prehrala milióny v kasíne a vyhlásila bankrot: Ukončia mu v NHL zmluvu?

Informovali sme vás o Evanderovi Kaneovi, hviezda San Jose Sharks, ktorá v kasíne prehrala milióny a vyhlásila bankrot. Hrozí mu kvôli tomu ukončenie zmluvy v NHL?

San Jose Sharks nezruší zmluvu Evandera Kanea po podaní návrhu na vyhlásenie konkurzu na federálnom súde. Potvrdil to hovorca tímu pre Daniela Kaplana a Kevina Kurza z denníka The Athletic.

„Žraloci sú stopercentne odhodlaní dodržať zmluvu Evandera Kanea a nemajú v úmysle ju ukončiť,“ uviedol hovorca.

Príde hviezda San Jose o svoj nadupaný kontrakt v NHL?

Pôvodná lehota na zrušenie zmluvy nedávno uplynula, avšak konkurzný sudca súhlasil s jej odložením na 7. júna.

Dvadsaťdeväťročný útočník v januári požiadal o bankrot, pričom uviedol dlhy vo výške 26,8 milióna dolárov a aktíva v hodnote 10,2 milióna dolárov. Kaneovi do konca platného kontraktu so Sharks zostáva 29 miliónov dolárov.

„Niekoľko veriteľov, vrátane spoločnosti Zions Bancorp, nedávno podalo žiadosť a požiadalo súd, banku Professional Bank a spoločnosť South River Capital o premenu bankrotu z kapitoly 7 na 11, ktorá sa zvyčajne používa pre podniky,“ napísali Kaplan a Kurz.

„Zmena by bola významná, pretože podľa kapitoly 11 by 29 miliónov dolárov, ktoré veritelia označili ako zostávajúce z Kaneovej zmluvy, bolo k dispozícii veriteľom, ako je Zions, ktorej dlhuje 4,25 milióna dolárov.“

Sharks by údajne mali väčší záujem na zrušení zmluvy, ak by sudca prípad zmenil na kapitolu 11.

Hviezda San Jose Sharks zjavne pre finančné problémy nemá problém s hernou výkonnosťou a na ľade pôsobí v dobrej forme. Evander Kane nazbieral 20 bodov v 23 zápasoch aktuálnej sezóny zámorskej profiligy a je druhým najproduktívnejším hráčom tímu.