Hviezda NHL vyhlásila bankrot: Prehral milióny v kasíne!

Hviezdny útočník NHL Evander Kane vyhlásil osobný bankrot, prehral obrovské milióny v kasíne.

Útočník tímu San Jose Sharks Evander Kane podal návrh na vyhlásenie konkurzu. Podľa The Athletic súdne dokumenty uvádzajú, že len za december 2020 prehral v hazardných hrách 1,5 milióna dolárov. Celkovo jeho dlh dosahuje výšku takmer 27 miliónov dolárov.

Je hviezda NHL, no pre závislosť na hazarde stratil milióny

Sandra Garossino, ktorá bojovala proti expanzii kasín vo Vancouveri, upozorňuje na tomto príklade na to, aké brutálne sú závislosti od hazardných hier.

„Závislosť na hazardných hrách spočíva v tom, že závislí budú hrať, či už vyhrávajú, alebo prehrávajú. Neprestávajú, kým o všetko neprídu. To je jediná vec, ktorá to zastaví. Pretože ak vyhrávate, chcete v tom pokračovať. Ak prehrávate, chcete to získať späť, “hovorí.

Evander Kane podpísal v NHL v roku 2018 sedemročný kontrakt so San Jose Sharks v celkovej hodnote 49 miliónov dolárov. Priemerne ročne zarába 7 miliónov dolárov. Je tretím najlepšie plateným hráčom „žralokov“, napriek tomu sa dostal až k bankrotu pre svoju zhubnú lásku k hazardu.

V tíme Sharks viac zarábajú len obranca Brent Burns a útočník a kapitán v jednej osobe Logan Couture – ročný plat oboch dosahuje 8 miliónov dolárov. Informuje o tom CapFriendly.

Pôvodne sa hovorilo o tom, že Evander Kane pre tieto problémy ani nebude Sharks k dispozícii v aktuálnej sezóne. Napokon hrá a ako keby finančné problémy nemali na jeho výkony žiadny negatívny vplyv. S trinástimi bodmi na konte je druhým najproduktívnejším hráčom San Jose.